"Wszyscy zapłacimy za obietnice wyborcze PiS"

Za obietnice wyborcze PiS, "nowe piątki" i "prezenty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego" zapłacą wszyscy polscy podatnicy - ocenili w czwartek posłowie PO-KO.

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Rada Ministrów przyjęła w środę Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2022 z Aktualizacją Programu Konwergencji (APK). Plan ma być podstawą przygotowania projektu ustawy budżetowej na 2020 r.

Na czwartkowej konferencji prasowej posłowie PO-KO Izabela Leszczyna i Sławomir Nitras wskazywali, że z Aktualizacji Planu Konwergencji, który rząd ma przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia wynika, iż planowane jest wprowadzenie nowych lub podwyższenie już istniejących opłat, m.in.: 15 proc. podatek od składek emerytalnych w OFE, podwyżka akcyzy na papierosy, alkohol, opodatkowanie papierosów elektronicznych, podatek cyfrowy, likwidacja limitu składek na ZUS, wyższy ZUS dla samozatrudnionych, wyższy ZUS od umów o dzieło.

Nitras ocenił, że "za wszystko, co PiS rozdaje na sobotnich konwencjach wyborczych, w ciągu tygodnia wszyscy będą musieli zapłacić".

"Wszystkie +piątki+ i to, co PiS nazywa prezentami prezesa Kaczyńskiego sfinansują polscy podatnicy, w sposób szczególny polscy przedsiębiorcy" - mówiła posłanka PO Izabela Leszczyna. Jak wskazała, z dokumentu wynika także, że rząd "oszukał rezydentów i wszystkich Polaków, którzy potrzebują ochrony zdrowia", ponieważ wydatki na ochronę zdrowia zbliżą się do obiecanych 6 proc. PKB najwcześniej w 2050 r.

"Wieloletni Plan Finansów Państwa pokazuje także, że deficyt strukturalny Polski wzrasta zamiast spadać. Co to znaczy? To znaczy, że obsługa długu będzie coraz wyższa, podatki coraz wyższe" - mówiła Leszczyna. "Na to wszystko jest tylko jedno lekarstwo - odsunąć PiS od władzy jesienią 2019 r." - stwierdziła.

reb/ par/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 20 lelo1949

Mogliby przestać szczekać ,nikt ich już nie słucha 8 lat rządzili i co?,nauczyciele od nich powinni domagać się kasy

! Odpowiedz
39 13 ajwaj

A kto wierzyl Morawieckiemu, Misiewiczom & co. to powinien zmienic zródlo wiedzy :)

Jesli jeszcze w konjunkturze PISy narobily dlugów. Wszysto PISy-sciemy i oszustwa, inaczej ""mapa z brzytwa i to w sklepie z porcelana"". Nie maja mld. zl na osetki do zaplacenia = UKR 2.0

""Tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 24,7 mld zł. Zgodnie z oficjalnymi informacjami Min. Finansów poziom długu zbliża się do granicy 1 biliona złotych (na koniec marca wynosił ok. 979,0 mld zł).""

http://niewygodne.info.pl/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 12 oorim

Jedni 8 lat niewiele robili prócz ciepłej wody w kranie, drudzy robią za dużo i źle... trzeci komediant jest cichym pomagierem drugich i cichutko głosuje jak drudzy podpowiadają w eter puszczając narzekania jaka to polityka jest "fe"... oj biada temu narodowi jakich sobie gospodarzy wybiera...

! Odpowiedz
14 19 jkendy

No chyba nikt nie był tak naiwny i wierzył że obietnice Kłamczyńskiego sfinansuje Święty Mikołaj. Niestety mała grupa pracujących będzie obciążana coraz większymi podatkami tak długo aż się zniechęca do jakiejkolwiek pracy.

! Odpowiedz
21 35 jacyna2017

Zabawna logika PO - albo 'piniędzy nie ma' (były dla kolesi z karuzel!), albo skargi że 500+ to podkradziony pomysł - kręcą w zależności od potrzeb!
Jeśli nic się nie zrobiło za PO-rządów a teraz podjudza się do strajków na złość PiS to zapłacimy!

! Odpowiedz
7 9 eagleeye

Sławek tak jak Cię kiedyś lubiłem (byłem w wojsku w Twoim mieście) tak teraz domyśl się co i jaj chłopie

! Odpowiedz
3 23 samsonn

pojdziemy na wybory i skomentujemy przy urnie

! Odpowiedz
11 27 donkojot

O ile mnie pamięć nie myli to G. Schetyna i Nowoczesna chciały wprowadzenia 500+ na pierwsze dziecko, sami podsunęli ten obłędny pomysł prezesowi, także oni są również temu winni.

! Odpowiedz
34 24 trooper

Już płacimy. Wystarczy zerknąć na kurs EUR/PLN lub USD/PLN. Nasza narodowa waluta jest systematycznie i regularnie szmacona. Siła gospodarki przekłada się na siłę waluty. Wnioski wycągnijcie sami.

! Odpowiedz
16 18 bfurtak

Silna waluta to tani import i mniejsza konkurencyjność eksportu. W efekcie zagranica u nas nie kupuje, my u siebie nie kupujemy i nasza gospodarka ledwo dyszy. Słaba waluta - efekt odwrotny, gospodarka kwitnie. Dlatego wszyscy dążą do stabilnej dewaluacji. A ignoranci uważają, że waluta powinna być jak flaga i wysoko powiewać. Doedukujcie się.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.