REKLAMA

Wrocław: komunikacja miejska bezpłatna dla uczniów

2018-08-27 08:32
publikacja
2018-08-27 08:32

Wrocławscy uczniowie od 1 września z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego skorzystają nieodpłatnie – informuje „Gazeta Wrocławska”.

fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

Dotyczyć to będzie uczniów szkół podstawowych i średnich do 21 roku życia. Ulga będzie obowiązywać również w pociągach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych na terenie Wrocławia.

To oznacza, że około 80 tysięcy kolejnych osób będzie uprawnionych do darmowych przejazdów. Skorzystać będą mogli również nauczyciele i opiekunowie szkół, młodzieżowych ośrodków socjoterapii i ośrodków wychowawczych, którzy komunikacją miejską podróżują w celu przeprowadzenia zajęć lekcyjnych w przestrzeni miejskiej czy udziału w zawodach sportowych.

Rocznie na ten cel miasto rezerwuje 10 milionów złotych, w tym roku ze względu na to, że oferta startuje dopiero we wrześniu, będzie to tylko 2,5 miliona złotych.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
eagleeye
@karbinadel to dlaczego wladze samorządowe nie zrobili tego rok wcześniej tylko dwa miechy przed wyborami. W Bydgoszczy np. zrobili kartę miejską na 30 dni za 10 zł na autobusy i tramwaje i to juz rok temu a tu pan z Wrocławia aby ludziom obiło się o uszy zrobil se kampanie za free
czajos
Bo Dutkiewicz próbuje wcisnąć na prezydencki stołek swojego podwładnego.
Ot polityka.
eagleeye
Wszak najlepiej jak rozdaje sie przed wyborami samorzadowymi za darmo nie za swoje pieniadze robiac sobie tym samym kampanie
karbinadel
O co zakład,m że gdyby we Wrocławiu rządziła kilka PiS, to byłbyś tym pomysłem zachwycony?
piotrekswi
A mnie się ten pomysł podoba, pomino że nie mam dzieci.
Ucieszyłbym się także, gdyby status UbranPremium (dla osób co płacą podatki we Wrocławiu) pozwalał na bezpłatne przejazdy :)
atx
zabierają źle, dają jeszcze gorzej ....POtologia
glos_rozsadku
patologia, socjalizm. Dobrze, że już nie płacę tam podatków.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki