Woyciechowski od czwartku przestanie kierować Naftą Polską

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że Piotr Woyciechowski przestanie kierować Naftą Polską w czwartek. Poinformował o tym dziennikarzy gazety rzecznik Ministerstwa Skarbu.

Dziennik przypomina, że zdymisjonowanie Woyciechowskiego zapowiedział premier Marcinkiewicz blisko tydzień temu po skargach Romana Giertycha i Moniki Olejnik.

Jak twierdzi lider LPR, Piotr Woyciechowski próbował go zastraszyć. Miało do tego dojść podczas ich oficjalnego spotkania, na którym z Woyciechowskim był też Antoni Macierewicz z Ruchu Patriotycznego. Według Giertycha, szef Nafty Polskiej - zachowując się w sposób wyjątkowo arogancki -sugerował, że jeśli - jak powiedział "Giertych chce wojny to będzie ją miał oraz że wojna będzie się ciągnęła długo i będzie bolało".

Także dziennikarka Monika Olejnik poinormowała o pogrożkach wobec jej osoby ze strony szefa Nafty Polskiej. Miało do tego dość po audycji radiowej Olejnik podczas której dziennikarka pytała o kwalifikacje Woyciechowskiego.

GW/MagM/dyd
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~King_ubu

Woyciechowski to porządny człowiek. Giertych? Mhm... Doprowadził LPR do klęski, Wasilij PO i SLD. A pani Olejnik. Ma tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem, co Jerzy Urban.

! Odpowiedz