REKLAMA

Województwo podlaskie będzie miało honorową ulicę w Chicago

2018-05-29 11:44
publikacja
2018-05-29 11:44

Województwo podlaskie będzie miało swoją honorową ulicę w Chicago - z inicjatywą wystąpili amerykańscy Polacy pochodzący z Podlasia. Uroczystość odbędzie się w najbliższą niedzielę w dzielnicy River Grove.

fot. Andrzej Sidor / / FORUM

Honorowa dodatkowa nazwa będzie nadana części West Belmont Avenue, gdzie zawiśnie tablica z nazwą: "honorary wojewodztwo podlaskie way, Poland". Wcześniej odpowiednią uchwałę przyjęła rada dzielnicy River Grove.

Na uroczystość wybiera się marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński. "Inicjatywa wypłynęła oczywiście od naszych rodaków, Polonii amerykańskiej, a właściwie mieszkańców naszego województwa, bo - jak wiemy - wielu mieszkańców województwa jest w Stanach Zjednoczonych i w samym Chicago" - mówił we wtorek dziennikarzom.

Wymieniał przedstawicieli Polonii w samorządach, polityków i biznesmenów. "Jesteśmy bardzo dumni, że województwo podlaskie będzie miało swoje symboliczne odzwierciedlenie, miejsce w Chicago. Ten związek województwa z tym miastem, ale przede wszystkim z naszymi rodakami, będzie udokumentowany i utwierdzony" - podkreślił Leszczyński.

Wyraził też nadzieję, że jego wyjazd pobudzi kontakty. Ma bowiem zaplanowane spotkania o charakterze biznesowym i politycznym, a także wizyty w mediach polonijnych. Mówił o zainteresowaniu takim kontaktami ze stroną amerykańską np. firm skupionych w podlaskim klastrze technologicznym Info-Tech.

Michał Podbielski, wicedyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, zwrócił uwagę, że wzmacnianie więzi z Polonią jest wpisane w priorytety województwa i polityki zagranicznej kraju.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki