REKLAMA

Władze Katalonii ogłosiły lockdown w całym regionie

2021-01-04 18:08
publikacja
2021-01-04 18:08
Władze Katalonii ogłosiły lockdown w całym regionie
Władze Katalonii ogłosiły lockdown w całym regionie
fot. Susana Vera / / Reuters

Rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii, na północnym wschodzie Hiszpanii, ogłosił w poniedziałek lockdown w gminach w całym regionie. Nowe obostrzenia wejdą w życie na okres 10 dni.

Jak poinformowała podczas popołudniowej konferencji prasowej w Barcelonie odpowiedzialna za katalońskie służby medyczne Alba Verges, nowe restrykcje epidemiczne zaczną obowiązywać od czwartku. Przewidują one m.in. zakaz opuszczania gmin.

Verges zapowiedziała, że w związku z lockdownem zamknięte zostaną placówki rozrywki, a także średniej i dużej wielkości sklepy.

Na podstawie nowych przepisów sanitarnych podczas weekendu zabronione będzie wychodzenie z domów bez ważnego powodu, np. konieczności udania się do pracy lub zakupu podstawowych produktów spożywczych. Dozwolone będą też krótkie wyjścia związane z rekreacją.

“Od czwartku funkcjonować będą mogły tylko sklepy o powierzchni poniżej 400 m kw. oferujące dobra podstawowe” - sprecyzowała Verges.

Dodała, że choć od 11 stycznia wznowią pracę katalońskie placówki oświatowe, regionalne władze zabroniły organizowania w szkołach zajęć pozalekcyjnych.

Przedstawicielka władz Katalonii wyjaśniła, że argumentem przemawiającym za lockdownem jest wysoka liczba nowych infekcji koronawirusem podczas ostatnich dwóch tygodni.

W ciągu ostatniej doby w Katalonii zmarły 32 osoby zainfekowane koronawirusem, a zakaziło się ponad 1,3 tys. W poniedziałek liczba przypadków infekcji na 100 tys. mieszkańców przekroczyła tam 400.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki