Wielki wyciek danych biometrycznych w Wielkiej Brytanii

2019-08-14 17:25
publikacja
2019-08-14 17:25

Z systemu Biostar 2, z którego w Wlk. Brytanii korzystają m.in. banki, firmy z sektora obronności oraz policja, wyciekły dane biometryczne. Odciski palców, skany twarzy i inne wrażliwe informacje znaleziono w niezabezpieczonej bazie danych - podał w środę dziennik "The Guardian".

/ fot. Pyotr Sivkov / TASS

Według "Guardiana" w wyniku incydentu zostało naruszone bezpieczeństwo danych biometrycznych oraz innych informacji osobistych ponad miliona osób. Wyciekły również niezaszyfrowane informacje służące do logowania w systemie oraz dane osobowe pracowników firm korzystających z systemu Biostar 2 dostarczanego przez firmę Suprema.

Biostar 2 to system, który pozwala na scentralizowaną kontrolę dostępu do pomieszczeń bądź budynków. Wykorzystuje dane biometryczne, takie jak odciski palców czy skany twarzy, które służą do potwierdzania tożsamości osób mających uprawnienia dostępowe do chronionych Biostarem nieruchomości.

W ubiegłym miesiącu firma Suprema poinformowała o integracji platformy Biostar 2 z innym, podobnym produktem - systemem AEOS, z którego korzysta 5,7 tys. firm i organizacji w 83 krajach, w tym - banki, instytucje rządowe i organy ścigania.

Według izraelskich ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa współpracujących z firmą vpnmentor, w niezabezpieczonej bazie danych zawierającej informacje z systemu Biostar 2 znaleziono łącznie ponad 27,8 mln rekordów i inne dane o objętości 23 GB, zawierające m.in. logi z dostępu do chronionych obiektów. (PAP)

mfr/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Chcieli zwiększyć bezpieczeństwo, a dramatycznie je pogorszyli. Danych biometrycznych nie można zmienić jak loginu w banku. Co najgorsze w PL też widzę ten pęd do zbierania odcisków palców, nazwisk ciotki prababki itp.
linspace
Biometria jest wspaniała. Komitety normalizacyjne siedzą dniami i nocami nad wytycznymi odnośnie bezpieczeństwa z każdej możliwej strony, naukowcy pracują w pocie czoła nad nowymi metodami zabezpieczeń (np. wzorce odnawialne czy algorytmy porównujące wzorce w odpowiednio zaszyfrowanej domenie), wszystko sobie od dawna Biometria jest wspaniała. Komitety normalizacyjne siedzą dniami i nocami nad wytycznymi odnośnie bezpieczeństwa z każdej możliwej strony, naukowcy pracują w pocie czoła nad nowymi metodami zabezpieczeń (np. wzorce odnawialne czy algorytmy porównujące wzorce w odpowiednio zaszyfrowanej domenie), wszystko sobie od dawna leży na półeczce i czeka, ale Kapitan Państwo standardowo i niezależnie od położenia geograficznego UGA BUGA BĘDZIEMY PRZECHOWYWAĆ SUROWE FOTKI ODCISKÓW PALCÓW I TWARZY, NO BO CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki