REKLAMA

Wielka Brytania na 1. miejscu wśród najchętniej odwiedzanych krajów europejskich

2022-05-21 08:00
publikacja
2022-05-21 08:00
Wielka Brytania na 1. miejscu wśród najchętniej odwiedzanych krajów europejskich
Wielka Brytania na 1. miejscu wśród najchętniej odwiedzanych krajów europejskich
fot. Songquan Deng / / Shutterstock

Wielka Brytania wyprzedziła Hiszpanię i zajęła pierwsze miejsce w kategorii najchętniej odwiedzanych krajów przez europejskich turystów - poinformował w piątek Bloomberg powołując się na raport Instytutu Ekonomicznego Mastercard.

Bloomberg przekazał wnioski z raportu Instytutu Ekonomicznego Mastercard (Mastercard Economics Institute - PAP) na temat tegorocznych trendów w podróżach, z którego wynika, że w marcu br. Wielka Brytania prześcignęła Hiszpanię i obecnie jest najchętniej odwiedzanym krajem przez turystów z Europy.

W depeszy napisano, że "Wielka Brytania jest jednym z krajów przodujących w światowym ożywieniu" ruchu turystycznego, które sprawiło, że "w ciągu czterech miesięcy długodystansowe podróże wypoczynkowe wzrosły o prawie 70 punktów procentowych”, czyli do poziomu sprzed pandemii.

Zdaniem Bloomberga wzrost atrakcyjności turystycznej Wielkiej Brytanii był "częściowo spowodowany" marcową decyzją rządu w Londynie o zniesieniu wszystkich ograniczeń sanitarnych w podróżowaniu. Obostrzenia "obejmowały kosztowne testy na Covid i kwarantannę" - przypomniała agencja.

"Jak wynika z raportu, gdy tylko złagodzono ograniczenia dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, liczba rezerwacji lotniczych wzrosła z 59 proc. poniżej poziomu z 2019 r. do 40 proc. powyżej poziomu sprzed wprowadzenia Covid w ciągu około sześciu tygodni" - wskazał Bloomberg.

Nie tylko Wielka Brytania odnotowała wzrost liczby odwiedzających. "Jeśli rezerwacje lotów utrzymają się w obecnym tempie, w 2022 r. na całym świecie przewinie się o 1,5 mld pasażerów więcej niż w roku ubiegłym" - stwierdzono w cytowanym w raporcie. "Największy wzrost odnotuje Europa, gdzie przewiduje się, że w tym roku zarezerwowanych zostanie o 550 mln więcej lotów niż w roku 2021" - dodał Bloomberg.

Agencja przypomniała, że chociaż podróże "przeżywają swój wielki powrót" to branża turystyczna "nadal boryka się z problemami". "Rosnące koszty towarów nadwyrężą siłę nabywczą ludzi, zwłaszcza w przypadku wydatków uznaniowych, takich jak podróże" - podkreślono. (PAP)

autorka: Ewa Nehring

neh/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (6)

dodaj komentarz
moshe_klotz
Odwiedzanie skansenów biedy,
robi dobrze mentalnie turystom

Taki np. Vietnamczyk, Chinczyk pokaze dzieciom,
to jest "zachód", tam ca 1/3 nie ma na jedzenie, grzanie, na prad (nie myja sie) itd

A w USA nie maja dzieci pokarmu-odzywek (smierci)

moshe_klotz
W USA cpaja fentanyl, meth, amphe itd
I juz jest OK
Kabaercista zmienil haslo

"slawa Ukrainie,
na slawa heroinie"
olmert
Nie ma się czemu dziwić - fantastyczna kuchnia oraz klimat zachęcają :)
olmert
Podróże do UK cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców Afryki, którzy przybywają nawet na pontonach prosto z Francji :)
zoomek odpowiada olmert
kobiety przybywają czy młodzieńcy z długimi dzidami?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki