REKLAMA

W Wielkiej Brytanii benzyna "na kartki"?

2021-09-25 21:26
publikacja
2021-09-25 21:26
W Wielkiej Brytanii benzyna "na kartki"?
W Wielkiej Brytanii benzyna "na kartki"?
fot. REBECCA NADEN / / Reuters

Przed stacjami benzynowymi w Wielkiej Brytanii tworzyły się w sobotę długie kolejki, a jedna z sieci zaczęła racjonować sprzedaż benzyny. Przyczyną tych problemów jest brak kierowców cystern dostarczających paliwo. Rząd rozważa ułatwienia wizowe dla pracowników branży transportowej.

Z powodu "bezprecedensowego popytu" operująca blisko 350 stacjami sieć EG Group wprowadziła limit zakupów benzyny do 30 funtów na klienta. Koncern BP poinformował o czasowym zamknięciu niektórych stacji. Problemy z dostępnością paliwa na swych stacjach zgłaszały też firmy Shell i ExxonMobile.

Rząd brytyjski i koncerny naftowe zapewniają, że nie ma powodu do paniki, a zapasy benzyny i oleju napędowego są wystarczające. Dodają jednak, że brak kierowców ciężarówek utrudnia transport paliw z rafinerii do stacji benzynowych.

O poważnych problemach z utrzymaniem łańcuchów dostaw informowały również sieci handlu detalicznego. Przedstawiciele branży ostrzegli w piątek, że jeżeli problem braku kierowców nie zostanie rozwiązany w przeciągu najbliższych 10 dni, może dojść do utrudnień w dostawach w okresie bożonarodzeniowym.

Jak donoszą media, rząd rozważa umożliwienie wjazdu do Wielkiej Brytanii na krótkoterminowych wizach 5 tys. zagranicznych kierowców ciężarówek. Takiego rozwiązania od miesięcy domagają się przedstawiciele sektora transportowego, którzy z zadowoleniem przyjęli te doniesienia. Jak pisze Reuters, pojawiają się jednak głosy, że nawet ten krok jest niewystarczający i w dłuższej perspektywie nie rozwiąże brytyjskich problemów z transportem.

Według przedstawicieli branży transportowej w Wielkiej Brytanii brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. Po brexicie z Wysp wyjechało ok. 25 tys. kierowców, a pandemia Covid-19 na niemal rok wstrzymała proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników branży transportowej.

Minister transportu Grant Shapps zapowiedział w piątek zwiększenie liczby egzaminów na kierowców ciężarówek, co również ma się przyczynić do rozwiązania kryzysu. (PAP)

adj/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (37)

dodaj komentarz
sel
Proponuję w Polsce "zwiększenie ilości egzaminów na pielęgniarki i lekarzy", może też to pomoże..trzeba dać każdemu szansę..może ludzie mają talent tylko robią nie to co trzeba..
sel
To po prostu inflacja i braki towarów za papierowy pieniądz , ale mamy nowe wersje wytłumaczenia braków ...
qonradx
Nie wiem czy zauważyliście ale na starym kontynencie sytuacja przypomina coraz bardziej tą znaną nam z okresu PRL. Kolejki po benzynę, problemy z przemieszczaniem się miedzy krajami, okres oczekiwania na nowy samochód pół roku, wzrastająca inflacja, drożejące ceny energii elektrycznej, brak materiałów budowlanych, różnego Nie wiem czy zauważyliście ale na starym kontynencie sytuacja przypomina coraz bardziej tą znaną nam z okresu PRL. Kolejki po benzynę, problemy z przemieszczaniem się miedzy krajami, okres oczekiwania na nowy samochód pół roku, wzrastająca inflacja, drożejące ceny energii elektrycznej, brak materiałów budowlanych, różnego rodzaju bony i dopłaty, wysoka śmiertelnośc, problemy z dostaniem się do lekarza, zakazy zgromadzeń i protestów. Coś pominąłem? Jeśli tak ma wyglądać wychodzenie z kryzysu, to prędko z niego nie wyjdziemy oooo nie.
jas2
"Coś pominąłem?"

Na szczęście, za przeciętną płacę można kupić więcej niż 20 dolarów.
pstrzezek
Brexit ładnie wszedł. I teraz wychodzi bokiem ;) Brawo. Ale najważniejsze że uwolniliście sie od paskudnej UE ;)
newcommer
Średnio rozgarnięty spekulat rozumie co się dzieje w UK. Ostatnio zabrakło papieru toaletowego.
the_mind_renewed
„Główną areną ludzkiej walki jest kontrola monetarna społeczeństw, a ta kontrola była  i jest obecnie  sprawowana poprzez niejasne teorie o naturze pieniądza.. Gdyby należało to streścić w jednym zdaniu, byłoby to tak, że poprzez  błędne zdefiniowanie natury pieniądza ,  partykularne interesy  często były „Główną areną ludzkiej walki jest kontrola monetarna społeczeństw, a ta kontrola była  i jest obecnie  sprawowana poprzez niejasne teorie o naturze pieniądza.. Gdyby należało to streścić w jednym zdaniu, byłoby to tak, że poprzez  błędne zdefiniowanie natury pieniądza ,  partykularne interesy  często były w stanie  przejąć kontrolę nad systemem monetarnym społeczeństwa , a co za tym idzie,  nad samym społeczeństwem
itso_cien_na_sciane
partykularny

1. taki, który charakteryzuje się partykularyzmem - postawą cechującą się preferowaniem spraw dotyczących wybranej grupy społecznej lub regionu z pominięciem spraw ogółu; aspołeczny;
2. ograniczony do pewnej części kraju, dążący do uniezależnienia od centrum kraju; prowincjonalny, miejscowy,
partykularny

1. taki, który charakteryzuje się partykularyzmem - postawą cechującą się preferowaniem spraw dotyczących wybranej grupy społecznej lub regionu z pominięciem spraw ogółu; aspołeczny;
2. ograniczony do pewnej części kraju, dążący do uniezależnienia od centrum kraju; prowincjonalny, miejscowy, regionalny

źródło: https://sjp.pl/partykularny
itso_cien_na_sciane
''błędne zdefiniowanie natury pieniądza'' - gdzie te błędy jakiś przykład ?
the_mind_renewed odpowiada itso_cien_na_sciane
Twój wpis z cyklu: Przeciągnie w dół do swojego poziomu, aby następnie swą głupotą i arogancją pokonać respondującego

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki