REKLAMA

Większa część warszawskiego zespołu CI Games pracuje obecnie nad kolejną grą z serii SGW

2021-06-10 16:10
publikacja
2021-06-10 16:10
Większa część warszawskiego zespołu CI Games pracuje obecnie nad kolejną grą z serii SGW
Większa część warszawskiego zespołu CI Games pracuje obecnie nad kolejną grą z serii SGW
fot. Krystian Maj / / FORUM

Większa część zespołu w warszawskim studiu CI Games pracuje obecnie nad kolejną grą z serii "Sniper Ghost Warrior" - poinformował prezes CI Games Marek Tymiński. Jest on bardzo zadowolony z premiery SGW Contracts 2.

Nowy tytuł wydany przez CI Games zadebiutował 4 czerwca jednocześnie na konsolach Playstation 4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz komputerach PC. W późniejszym terminie gra ma być dostępna także na Playstation 5.

"Najnowsza odsłona w serii SGW sprzedaje się dużo lepiej w kanałach cyfrowych od gry poprzedniej. Zbiera również bardzo dobre oceny od graczy, czego najlepszym przykładem są np. oceny użytkowników na Steam" - powiedział Tymiński na czwartkowym czacie z inwestorami podczas konferencji Wall Street.

Prezes był pytany, dlaczego spółka nie przedstawiła konkretnych liczb dotyczących sprzedaży gry SGW Contracts 2 zamiast podawać je w porównaniu z danymi o sprzedaży pierwszej części serii.

"Zdecydowaliśmy się na publikowanie danych w formie porównania do SGWC1 dlatego, że wraz z dzisiaj opublikowanymi danymi o sprzedaży, podziale na kanały oraz kosztach gry SGWC 1, powinno to ułatwić zbudowanie modelu finansowego dotyczącego SGWC2. Dane dotyczące konkretnych liczb sprzedanych egzemplarzy będziemy publikować po przekroczeniu istotnych progów" - powiedział Tymiński.

Dodał, że zwrotu kosztów z gry SGWC2 spodziewa się znacząco szybciej niż w przypadku SGWC1 z racji na dużo lepszą dynamikę sprzedaży i nieco niższe koszty produkcji.

W środę CI Games podało, że przychody ze sprzedaży gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" w ciągu dwóch dni od premiery w wersji na platformy Xbox były wyższe o ok. 211 proc., a w wersji na PlayStation 4 o ok. 170 proc. w porównaniu do wyników sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts" odnotowanych w analogicznym okresie po jej premierze. Spółka podała, że dane te dotyczą sprzedaży gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" w wersji cyfrowej na platformy XBOX (XBOX X/S oraz XBOX One) na wszystkich terytoriach dystrybucji oraz na platformę PlayStation 4 na terytorium Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

Z kolei w czwartek CI Games podało, że przychody ze sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts" wyniosły od dnia premiery, czyli od 22 listopada 2019 roku do 31 marca 2021 roku wyniosły 69,4 mln zł. Marża zysku ze sprzedaży (marża po kosztach produkcji na nośnikach fizycznych) wyniosła 59 mln zł, z czego 40 proc. zostało wygenerowane przez sprzedaż na nośnikach fizycznych i 60 proc. przez sprzedaż cyfrową. W raportowanym okresie skonsolidowane przychody z gry SGWC pomniejszone o łączne koszty produkcji gry, koszty produkcji nośników fizycznych, marketingu, opłat związanych z silnikiem, bonusów dla zespołu produkcyjnego) wyniosły 18,8 mln zł.

Marek Tymiński zapowiada, że wkrótce pojawi się nowa, duża mapa dla SGW Contracts 2 dostępna bez dodatkowych opłat.

"Przez jakiś czas, co tydzień, pojawiać się będą również nowe DCL. Zespół pracuje nad wersją PS5 i mam nadzieję, że niedługo podamy datę jej premiery" - powiedział.

Prezes podał też kilka informacji dotyczących kolejnych gier, zaznaczając, że po premierze SGWC2 wszystko wskazuje na to, że CI Games będzie mieć wystarczająco dużo gotówki na obecne projekty, potencjalnie nowe oraz "bufor bezpieczeństwa".

"Obecnie większa część zespołu w warszawskim studiu pracuje już nad kolejną grą z serii SGW" - dodał.

Największym obecnie projektem spółki jest gra "Lords of Fallen 2".

"Zespół nad nim pracujący liczy już prawie 60 osób, mimo że praktycznie całość produkcji graficznej jest w rękach naszych partnerów. To duża gra, którą planujemy wydać w pełnej cenie detalicznej" - powiedział prezes.

"Obecnie zespół Hexworks (wewnętrzny zespół grupy zarządzany z Barcelony) jest na etapie pełnej produkcji i jestem zadowolony z postępów. Jednak za wcześnie jest na podanie daty premiery. Zaczęliśmy prace nad planem marketingowym, szczególnie otwarciem kampanii" - dodał.

Tymiński zapowiada, że data premiery gry "Eldest Souls" zostanie podana podczas najbliższych targów E3, które rozpoczną się 12 czerwca. Electronic Entertainment Expo to największa coroczna wystawa przemysłu gier komputerowych odbywająca się w Los Angeles.

Tymiński poinformował, że CI Games nie planuje wypłaty dywidendy, gdyż spółka mocno się rozwija.

"Jeszcze w 2018 roku nasz zespół produkcyjny liczył 30 osób, obecnie to ponad 100 osób oraz dwa projekty, z czego 'Lords of the Fallen' to duży tytuł, w pełnej cenie. Musimy zapewniać sobie wystarczające środki do realizacji tych gier oraz dalszego wzrostu spółki, w tym także dalszego wzrostu zatrudnienia" - powiedział.

Założona w 2002 roku CI Games sprzedała do tej pory ponad 11 mln egzemplarzy gier z serii Sniper Ghost Warrior oraz ponad 3 mln egzemplarzy "Lords of the Fallen".

W 2018 roku CI Games powołało spółkę United Label, która skupia się na produkcji mniejszych, ale ambitnych gier jak np. "Roki", "Eldest Souls" czy "Tailes of Iron". (PAP Biznes)

pr/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki