REKLAMA

Węgierski MOL wypracował w III kw. 610 mln USD oczyszczonej EBITDA

2020-11-06 07:48
publikacja
2020-11-06 07:48
MOL

Węgierski koncern paliwowo-gazowy MOL wypracował w trzecim kwartale 610 mln USD oczyszczonego wyniku EBITDA, o 12 proc. mniej rok do roku - podała grupa w raporcie kwartalnym. MOL liczy, że w całym roku osiągnie wynik EBITDA w ok. 1,9 mld USD, czyli w górnych granicach prognozy.

Narastająco, po trzech kwartałach oczyszczony wynik CCS EBITDA wyniósł 1,59 mld USD, co oznacza spadek o 14 proc. rdr.

Grupa przewiduje, że na koniec roku pozwoli to osiągnąć wynik zbliżony do poziomu 1,9 mld USD, przy prognozie w granicach 1,7-1,9 mld USD.

"Przychody w trzecim kwartale mocno odbiły od minimów z poprzedniego kwartału, co na koniec roku powinno umożliwić nam osiągnięcie wyniku EBITDA w górnym zakresie widełek przedstawionych w prognozie – w okolicach 1,9 mld USD. Jak dotąd, pomimo pandemii, wszystkie segmenty biznesu przyniosły pozytywne przepływy pieniężne, dowodząc odporności naszych operacji" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Zsolt Hernádi, prezes grupy.

"Szczególnie wyróżnił się segment Usług konsumenckich, notując w trzecim kwartale nowe historyczne maksyma. Pozostałe segmenty naszej działalności również przyniosły stosunkowo dobre wyniki, pomimo spadków cen surowców i marż: w segmencie Upstream widać pozytywny wpływ przejęcia złoża ACG, w segmencie Downstream natomiast poprawę zawdzięczamy znakomitej dostępności aktywów oraz zwiększonej przepustowości rafinerii. Musimy jednak pozostać czujni, ponieważ pandemia jeszcze się nie skończyła, a kolejne miesiące mogą przynieść nowe wyzwania" - dodał prezes.

W segmencie Upstream wynik EBITDA spadł w III kw. o 10 proc. rdr do 212 mln USD. Oczyszczony wynik CCS EBITDA w segmencie Downstream wyniósł 202 mln USD i był o 26 proc. niższy rdr, z uwagi na niskie marże rafineryjne. Wynik segmentu Usług konsumenckich w trzecim kwartale wzrósł o 14 proc. rok do roku, do 183 mln USD.

Wolne przepływy pieniężne wzrosły w trzecim kwartale br. do poziomu 306 mln USD ze 109 mln USD rok wcześniej, dzięki utrzymaniu dyscypliny kosztowej. Narastająco, wyniosły 662 mln USD, 42 proc. więcej rdr.

Organiczne nakłady inwestycyjne MOL po trzech kwartałach wyniosły 923 mln USD, o 33 proc. mniej niż przed rokiem.(PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki