Warren Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych

Popierający kandydaturę Hillary Clinton "legendarny inwestor" Warren E. Buffet, zajmujący czołowe miejsca na liście najbogatszych ludzi świata, zaproponował w poniedziałek, żeby kandydat GOP Donald Trump spotkał się z nim i wymienił informacją o dochodach.

Warren Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych
Warren Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych (FORUM)

Donald Trump jest pierwszym kandydatem w wyborach prezydenckich w USA od 1976 roku, który nie chce ujawnić swych zeznań podatkowych. Jak twierdzi, będzie mógł to uczynić dopiero po zakończeniu audytu prowadzonego obecnie przez Urząd Podatkowy USA (Internal Revenue Service).

"Moja wiadomość dla niego (Donalda Trumpa - PAP) jest następująca. Też mam u siebie audyt, więc będę zachwycony, jeśli spotka się ze mną, kiedy chce i gdzie chce, byle przed wyborami" powiedział Buffet, główny akcjonariusz, przewodniczący rady nadzorczej oraz prezes Berkshire Hathaway. "Ja przyniosę informację o swoich dochodach, on swoją... i pozwolimy ludziom zadać pytania dotyczące poszczególnych pozycji tam zawartych" - dodał.

Odmowa ujawnienia zeznań podatkowych ściągnęła na Trumpa w poniedziałek krytykę dziennika "The New York Times". Trump - jak podkreśla gazeta - ubiega się o urząd prezydenta, pozując na biznesowego guru, ale "czy naprawdę jest tak bogaty i utalentowany jak twierdzi?". "Czy naprawdę nie ma konfliktu interesów w Rosji, której hakerów poprosił o szpiegowanie swej rywalki Hillary Clinton?" - pyta "NYT".

W maju Trump usiłował tłumaczyć wyborcom, że nie może ujawnić swych zeznań podatkowych, ponieważ są one przedmiotem audytu amerykańskiego fiskusa; jednak urząd podatkowy ogłosił, że miliarder może upublicznić te dokumenty w każdej chwili - pisze "NYT".

Dziennik przypomniał też, że gdy cztery lata temu inny republikański kandydat, Mitt Romney, usiłował wymigać się od ujawniania swych zeznań podatkowych, Trump należał do grupy, która naciskała na Romneya, by je udostępnił. Pisze też, że Hillary Clinton zamieściła swe zeznania podatkowe na stronach internetowych jej sztabu wyborczego.

86-letni Warren E. Buffett to amerykański ekonomista, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów w skali globu. W 2015 roku zajął trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Bywa niekiedy nazywany "wyrocznią z Omaha" lub "mędrcem z Omaha" od miasta w Nebrasce, gdzie się urodził.

Jest znany z hołdowania zasadom inwestowania w wartość oraz niezwykłej skromności. Prowadzi działalność dobroczynna na szeroką skalę. Obiecał przekazać 99 procent swojego majątku na cele charytatywne. Jest synem republikańskiego kongresmena Howarda Buffetta. (PAP)

fit/ mc/ mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 ~xyz

Ciekawe dlaczego czerwony dziad nie pyta o to samo Clintonowej? To przeciez ona jest zamieszana w setki afer korupcyjnych.

! Odpowiedz
0 1 ~WAWA

Czytac, czytac i jeszcze raz zytac. Nie tylko naglowki ;-) Z tekstu powyzej:
...Hillary Clinton zamieściła swe zeznania podatkowe na stronach internetowych jej sztabu wyborczego....

! Odpowiedz
2 11 ~qty

Zagrożone stają się nawet grube szych z wall street, wygląda na to że Trump może faktycznie przemyć tą stajnię augiasza i z robić porządek z systemem który żywi obecną elytę.

! Odpowiedz
0 1 ~CapitalX

Ludzie tu nie chodzi o to żeby wymyślać teorie spiskowe. Tak ten świat nie działa jak w jakiejś prostej grze komputerowej. Mamy masę zmiennych i naprawdę zostać top of the top tak po prostu, bo jesteś "dobry" w REALNYM świecie jest nieosiągalne. Jednakże po co komuś grzebać po kartotece ażeby badać czy aby nie dostawał tajnego info od 70 letniej sprzątaczki w drodze do wc? Nawet jeżeli ktoś nie ujawnia wszystkiego to nie ma w tym nic dziwnego, bowiem świata nie można relacjonować tak jak reguł gry komputerowej, gdzie można sobie zbadać historię gracza i ustalić jak osiągnął jakiś "level", bo znamy wszystkie reguły tej gry (oczywiście nawet w grach pojawiają się bug'i lub specjalne "furtki" dla wybrańców w postaci cheat'ów). Tak Trumpa jak i Buffeta można kochać za osiągnięcia lub wymyślać, że opłacał A, sypał B, wspierał C, a jego ciotka znała D i załatwiła mu dojście do E. No i? Tak samo tekst Trumpa o "skromnej" pożyczce ojca na 1 mln dolców. Jak miał i chciał dać to dał, a że niby źle? Bo nie brzmi jak z bajki? Powinien lizać śliną buty przechodniów, potem dorobić się osprzętu pucybuta i tak do etapu własnego wieżowca? Proszę Was...za dużo uproszczonych schematów sobie co po niektórzy powbijali, a teraz obrażają się na miliardera, że nie jest miliarderem od linijnego dorabiania się na swoim "talencie" i nie chce publicznie wyłożyć na tacy swojego życiorysu. A Buffet to gość, który zbliża się do bardzo sędziwego wieku, więc nie dziwne, że zaczyna coraz częściej bawić się w publicznego "mędrca". W jego wieku (o ile dożyję i będę mieć formę jak on) pewnie też sam zajmowałbym się gadaniem pokroju jak challenge rzucony Tumpowi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~lel

niezależnie czy Trump przegra czy wygra to mamy jak na dłoni jak kruszy się amerykańska demokracja. Amerykański rząd musi zacząć spłacać swoje długi ! Jeżeli tego nie zacznie wybranie świra na prez stanie się niedługo faktem

! Odpowiedz
1 5 ~ED

Trumpowi nic nie da publikowanie dokumentow. Znajda sie krytycy jakie by nie byly.
Clinton tez nie publikuje swoich przemowien dla wall street

! Odpowiedz
7 8 ~Cubix7

Buffet to nie jest żaden legendarny inwestor. To oszust i złodziej, który za pomocą "pewnych osób" sprawia, że spółki które kupuje cudownie rosną. No Geniusz....nie! to jest wszystko ustawione...z jego pozycją i znajomościami to zrobiliby " Kioski Ruchu" najlepszą firmą w USA...gdyby chciał....oczywiście nie każdy musi w to wierzyć...wystarczy poszukać...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 9 ~brrrrr

Czy spekulant giełdowy może mówić o moralność?

! Odpowiedz
6 18 ~qaz

Buffet spekulantem? Hahahaha, witam pokemona spiskowego. Co ci Suski jeszcze na karteczce napisal?

! Odpowiedz
1 5 ~Pietiagoras odpowiada ~qaz

Suski i pisanie to dwa sprzeczne ze sobą znaczenia.Stałem obok gdy pisał SMS,ale miałem ubaw.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil