REKLAMA

W obecnej sytuacji ATM nie powinien wypłacać dywidendy - akcjonariusze

2016-03-30 13:57
publikacja
2016-03-30 13:57

W ocenie przedstawicieli zarówno ATP FIZAN, jak i MCI.EuroVentures, którzy obecnie łącznie kontrolują ponad 39 proc. akcji ATM-u, przy obecnych wskaźnikach zadłużenia spółka nie powinna wypłacać dywidendy z zysku za 2015 rok.

"Wydaje się, że w obecnej sytuacji nie bardzo jest miejsce do wypłaty dywidendy. Spółka poniosła koszty inwestycji w data center, a jednocześnie tempo komercjalizacji nie było na tyle szybkie, aby przełożyło się na poprawę wyników" - powiedział na spotkaniu z inwestorami Tadeusz Czichon, który kontroluje większość certyfikatów funduszu ATP FIZAN, który ma 25,09 proc. akcji ATM-u.

"Wskaźnik dług netto do EBITDA jest na poziomie 3,8 i obecnie spółka musi zrobić wszystko, aby go obniżyć. Spółka powinna zatrzymać każdy możliwy wypływ gotówki. Dlatego osobiście, jako akcjonariusz, uważam, że nie powinno być dywidendy za 2015 r. i będę głosował przeciwko ewentualnej uchwale ws. wypłaty" - dodał.

Niezależnie od oceny Czichona, podobnego zdania jest Maciej Kowalski, partner inwestycyjny w Private Equity Managers.

"Jako MCI.EuroVentures uważamy, że obecnie spółka nie powinna wypłacać dywidendy i na walnym będziemy głosowali za pozostawieniem zysku w spółce" - powiedział.

W czwartek 24 marca zarządzany przez Private Equity Managers fundusz MCI.EuroVentures wezwał do sprzedaży 18,76 proc. akcji ATM. Obecnie fundusz ten ma 14,2 proc. akcji spółki.

MCI.EuroVentures 24 marca otrzymał od ATP FIZAN wiążącą ofertę zawarcia porozumienia, którego przedmiotem są m.in. uzgodnienia co do zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu spółki do czasu zbycia przez ATP FIZAN akcji spółki oraz przyznanie wzywającemu prawa pierwokupu tych akcji.

Z zysku za 2014 r. ATM wypłacił 0,2 zł dywidendy na akcję, a rok wcześniej 0,12 zł dywidendy na akcję. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki