REKLAMA

W Grecji zakończono budowę największego tunelu na Bałkanach

2017-03-23 03:08
publikacja
2017-03-23 03:08

W Grecji zakończono budowę Wielkiego Tunelu w Tebach. Ma on długość sześciu kilometrów i jest uważany za największy na Bałkanach. W najbliższych dniach wraz z dwoma innymi towarzyszącymi mu tunelami zostanie oddany do użytku.

W Grecji zakończono budowę największego tunelu na Bałkanach / fot. U. Gernhoefer / YAY Foto

Mowa o jednej z większych inwestycji w Grecji, która zmienia mapę drogową tego kraju. Konstrukcja pozwoli na wyeliminowanie ostatniego niebezpiecznego miejsca na trasie Ateny-Saloniki. Wraz z tunelami zostanie oddanych do użytku wiele mostów i bocznych dróg oraz 25-kilometrowy odcinek autostrady, co pozwoli skrócić jazdę na trasie Ateny-Saloniki mniej więcej o czterdzieści pięć minut. Dystans ten będzie można teraz pokonać w cztery godziny i piętnaście minut.

Prace nad całym projektem rozpoczęły się 45 lat temu, a budowa tuneli trwała dziewięć lat. Co trzysta metrów znajdują się w nich wyjścia awaryjne, a co dziewięćset - wyjścia, które mogą zostać użyte przez samochody, jeśli w tunelu dojdzie do wypadku. Odpowiednie służby zostaną zaalarmowane o tym w ciągu 25 sekund.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/em/jj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki