REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Uzbekistan: prezydent Karimow w szpitalu

2016-08-28 16:10
publikacja
2016-08-28 16:10
Uzbekistan: prezydent Karimow w szpitalu
Uzbekistan: prezydent Karimow w szpitalu
fot. Grigory Dukor / / Reuters

Prezydent Uzbekistanu Isłam Karimow został przewieziony do szpitala na leczenie, które będzie wymagać "określonego czasu" - poinformował w niedzielę rząd. Karimow ma 78 lat i jako prezydent rządzi Uzbekistanem od upadku ZSRR, czyli od roku 1991.

"Według specjalistów kompleksowe badanie, a następnie leczenie będzie wymagać określonego czasu" - napisano w oświadczeniu rządu, które opublikowały państwowe media. Nie podano żadnych szczegółów na temat choroby uzbeckiego przywódcy, ani przypuszczalnego terminu leczenia.

Agencje przypominają, że 1 września Uzbekistan obchodzi święto narodowe - Dzień Niepodległości (1991) - i że prezydent dotychczas tradycyjnie uczestniczył w związanych z tym uroczystościach.

Isłam Karimow to były pierwszy sekretarz KC Komunistycznej Partii Uzbekistanu, gdy wchodził on w skład ZSRR; był też przewodniczącym Rady Najwyższej Uzbeckiej SRR przez kilka miesięcy przed ogłoszeniem przez ten kraj niepodległości w 1991 roku. Stanowisko prezydenta niepodległego kraju Karimow sprawuje od 29 grudnia 1991 roku. (PAP)

mmp/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki