REKLAMA

UniCredit zrywa z "nieetycznym" Facebookiem

2018-08-08 08:39
publikacja
2018-08-08 08:39

Największy włoski bank poinformował, że nie będzie się reklamował na Facebooku. Powodem jest "nieetyczne zachowanie" sieci społecznościowej.

fot. Stefano Rellandini / / FORUM

Kierujący UniCredit Jean Pierre Mustier powiedział reporterom, że włoski bank zaprzestał reklamowania się na Facebooku „ze względu na ostatnie wydarzenia oraz reakcję spółki”. W ten sposób Francuz odniósł się do skandalu z udziałem Facbooka oraz Cambridge Analytica

- Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii etycznych. Facebook nie zachowuje się w sposób właściwy. Nie będziemy z niego korzystać, dopóki się to nie zmieni – stwierdził Mustier.

Tym samym włoski bank nie będzie prowadził na Facebooku kampanii reklamowych i marketingowych, choć nadal zachowa prowadzone konta. UniCredit jest pierwszym dużym bankiem, który poinformował o zaprzestaniu współpracy z Facebookiem. 

Warto dodać, że wczoraj „Wall Street Journal” poinformował o rozmowach Facebooka z amerykańskimi instytucjami finansowymi (m.in. Citibankiem, PayPalem i American Express) w sprawie udostępnienia danych finansowych ich klientów. Największa sieć społecznościowa na świecie chciała pozyskać m.in. informacje o transakcjach i stanie konta klientów.

Według relacji „WSJ”, Facebook nie chciał wykorzystywać tych danych do celów reklamowych, lecz do wdrażania usług dla klientów instytucji finansowych, którzy np. mogliby się z nimi kontaktować za pomocą komunikatora, a nie telefonu.

MZ

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Po wybr4ykach rudsego blondyna wszystkie europejskie instytucje powinny pokazac faka judojankeskim korporacjom. Prawdziwy europejczyk wypisuje sie z fejskbuków itp.
Prawdziwy wolak dalej może zamieszczac bzdurne foty i narzekać

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki