REKLAMA

Ukraina: szef MSW za natychmiastowym wprowadzeniem lockdownu

2020-11-26 11:55
publikacja
2020-11-26 11:55
fot. MaxxjaNe / Shutterstock

Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow w czwartek opowiedział się za jak najszybszym wprowadzeniem całkowitego lockdownu w kraju na co najmniej trzy tygodnie. Minionej doby odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem w tym kraju.

"Mój osobisty punkt widzenia jest taki, że trzeba wprowadzać lockdown jak najszybciej. Na trzy albo cztery tygodnie. Nie trzeba chować się za politycznymi hasłami albo za jakimiś wygodnymi sformułowaniami, bo chodzi tu o wielkie systemowe ryzyka dla zdrowia" - oznajmił Awakow na kanale Ukraina 24. Jak podkreślił, ostre restrykcje trzeba wprowadzić natychmiast, by przerwać łańcuch infekcji.

Według Awakowa w najbliższych dniach władze będą gotowe, by określić szczegóły programu wsparcia dla biznesu związanego z wdrażaniem ograniczeń.

W październiku prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że władze będą wprowadzać lockdown, kiedy w kraju będzie 15 tys. zakażeń koronawirusem dziennie. W środę wykryto rekordową liczbę infekcji - 15 331.

Obecnie na Ukrainie obowiązuje weekendowy lockdown, który według wstępnych założeń ma trwać do końca listopada. Wytyczne przewidują, że w sobotę i niedzielę lokale gastronomiczne mogą obsługiwać klientów tylko na wynos, zamknięte są m.in. centra handlowo-rozrywkowe, placówki kulturalne, większość sklepów.

W dni powszednie cały kraj jest w tzw. pomarańczowej strefie. Zabronione jest np. działanie dyskotek, klubów nocnych, lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godzinach 7-22. Ograniczona jest też liczba osób w siłowniach, teatrach i kinach. Nie można organizować wydarzeń z udziałem ponad 20 osób.

W środę premier Denys Szmyhal nie wykluczył wdrożenia lockdownu na okres świąteczno-noworoczny.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bool
Ukraincom chcą wprowadzić Głód 3.0, czym oni sobie na to zasłużyli? tylko tym, że są Słowianami?
darius19
Ukraina Bialorus Rosja - to i tow."ajwaja" zobaczymy. Ruski troll. Dawniej "ajwaj". Zamet, Dezinformacja, Opluwanie. Ochydne.
ajwaja
oddaj babci PC
bo ci znowu mysza pogryzie
ajwaja
Ukraina ma lockdown od dziesiecioleci :)
Wlasnie upadl KRAZ. ciezarówki jak bialoruski BELAZ. Jeden nieliczny zaklad co zostal po rabunku majatku ZSRR
____________
""W kraju nie ma pieniędzy. Wcale nie - niektórym z nich skończą się pieniądze jeszcze nie teraz, ale w budżecie państwa, co oznacza początek
Ukraina ma lockdown od dziesiecioleci :)
Wlasnie upadl KRAZ. ciezarówki jak bialoruski BELAZ. Jeden nieliczny zaklad co zostal po rabunku majatku ZSRR
____________
""W kraju nie ma pieniędzy. Wcale nie - niektórym z nich skończą się pieniądze jeszcze nie teraz, ale w budżecie państwa, co oznacza początek kryzysu budżetowego na Ukrainie.

"Służba Skarbu Państwa (SBC) kraju zaprzestała finansowania wszystkich niechronionych wydatków. Oznacza to, że środki budżetowe nie są już przeznaczane przede wszystkim na wydatki inwestycyjne (remonty, przebudowy, budowę itp.)",
- ukraińskie wydanie Prawdy Gospodarczej.

Weekendowa kwarantanna zwiększy koszty. Biorąc pod uwagę fakt, że w tej chwili nie ma już pieniędzy, prędzej czy później Ukraina stanie w obliczu finansowej zapaści
Nie będzie żadnej transzy. Timofey Milovanov, były minister gospodarki, a obecnie niezależny doradca szefa biura prezydenckiego Andriya Yermaka, powiedział, że Ukraina nie otrzyma transzy MFW.""

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki