REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

USA: hakerzy oskarżeni o kradzież 45 mln dolarów

2013-05-09 17:50
publikacja
2013-05-09 17:50

W stan oskarżenia postawiono w USA osiem osób podejrzanych o wykradzenie danych dotyczących kart debetowych dwóch banków na Bliskim Wschodzie i wykorzystanie tych danych do kradzieży 45 mln dolarów - poinformowało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Nowojorska komórka hakerska wykradła dane dotyczące kart debetowych Mastercard i dokonała na ich podstawie około 36 tysięcy operacji w 24 krajach w ciągu zaledwie 10 godzin - ujawnił w czwartek resort sprawiedliwości.

Według prokuratury karty były wydane przez National Bank of Ras Al-Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bank of Muscat w Omanie. (PAP)

az/ ap/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Siedem spółek, które wyjdą na prostą w drugim półroczu. „Akcje to nie zakład, który ma się rozstrzygnąć w ciągu miesiąca”
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki