USA: Senatorowie wzywają FIFA do odebrania Rosji mundialu 2018

Grupa amerykańskich senatorów napisała do szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Seppa Blattera, "usilnie zachęcając" do odebrania Rosji "przywileju" organizowania Pucharu Świata w 2018 roku z powodu jej roli w kryzysie ukraińskim i okupacji Krymu.

Sepp Blatter
Sepp Blatter (EastNews)

List z wtorkową datą został podany do publicznej wiadomości w środę. Podpisało go 13 senatorów, Republikanów i Demokratów, m.in. przewodniczący senackiej komisji sił zbrojnych John McCain, były szef senackiej komisji spraw zagranicznych Robert Menendez.

"Pozwolenie Rosji na goszczenie Pucharu Świata FIFA w niestosowny sposób podnosi prestiż reżimu Putina w czasie, kiedy reżim ten powinien być potępiany, oraz wspomaga gospodarkę w czasie, kiedy duża część społeczności międzynarodowej nakłada sankcje gospodarcze" - napisali senatorowie.

Do bojkotu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji wyzwał w marcu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, ale FIFA odmówiła. "Puchar Świata w 2018 roku odbędzie się w Rosji - to rzecz pewna. Oni tam ciężko pracują, a bojkot Pucharu Świata czy jakiejkolwiek innej imprezy sportowej nigdy nie wchodził w grę. Mundial pozwoli ustabilizować tę część Europy" - oświadczył wtedy Blatter podczas obrad Komitetu Wykonawczego FIFA w Zurychu.(PAP)

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 ~DarekD

Obłuda i zakłamanie tych jankeskich kowboi nie zna granic!!. Media ( które raczej powinny nazywać się mendiami ) też mają swoje za uszami w nierzetelnym przedstawianiu sytuacji.
W tytule :Kongres a w samym tekście już mowa o ............. kilkunastu senatorach. Dziennikarze, czy wy w końcu zaczniecie traktować swoich czytelników poważnie!?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~555

Gorzej jak za czasów komuny.Gra pozorów idzie na całego,i dziennikarze maczają w tym palce.Nie mieszajcie sportu z polityką, nie kreujcie zastępczych emocji.

! Odpowiedz
3 14 ~Waldi

Jakoś nie przeszkadzała im olimpiada w Chinach , po masakrze na placu Tia'anmen ,zabijanie Agańczyków ,inwazje na Irak .To przypomina słowa - sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie i wysyłają F-16

! Odpowiedz
1 7 ~endi

bo Chiny są nieoficjalnym sojusznikiem USA , a Rosja wrogiem numer jeden

! Odpowiedz
2 11 ~aristo

Tytuły rodem z brukowców, na stronie głównej "Kongres (USA)wzywa..", w tytule artykułu już nie Kongres a senatorowie, w tekście tylko grupa senatorów. Jeśli portal finansowy , gdzie informacje powinny być b.dokładne, robi takie sztuczki, to można się spodziewać w następnym artykule na głównej:" USD po 10pln", w tytule USD po 5, a w artykule USD po 3,7pln.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 8 ~zamknacKW

Ten Poroszenko to jakiś P#@!#!@ oszołom.

Ma problem we własnym kraju i go nie potrafi rozwiązać. Wciąga innych w ten zamęt, nawet nie wiadomo po co.

Chłopie, masz problem we własnym kraju to go rozwiąż własnymi siłami a przynajmniej próbuj. Jak się nie udaje to zrezygnuj ze stanowiska, może innemu się uda.

! Odpowiedz
5 11 ~dok

Rezim usa obalil legalne wladze na ukrainie, potem poparo wysylanie czolgow na 20 mln ludzi i nie zostal przez nikogo ukarany. To samozwanczy wladca swiata ktory wtyka ryja wszedzie tam gdzieto lko mozliwe. Swiast milczy- szczegolni ktorzy nie chca podzielic sie bgactwem z biednymi. Zaplaci za to mqm nasdzieje predzej czym pozniej.

! Odpowiedz
4 5 ~pinokio

a gdzie o aferze korupcyjnej w senacie ,wielkizwolennik wojny na ukrainie zamieszany w lapowkarstwo.

! Odpowiedz
0 10 ~czytelnik

Pan Bllater chyba zapomniał że stabilizacja w regionie już trwa od igrzysk zimowych w Sochi 2014. Kolejny naiwny ? Nie naiwny to tylko Businessmen !

! Odpowiedz
9 10 ~Na_ten_przykład

A ja usilnie zachęcam do odebrania Johnowi McCainowi życia za jego rolę w zabijaniu tysięcy kobiet i dzieci w Afganistanie i Iraku.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil