REKLAMA

UOKiK chce zakończyć do połowy '20 analizy ws. niezgłoszenia przez Agorę przejęcia Eurozetu

2019-12-10 15:00
publikacja
2019-12-10 15:00

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce do połowy przyszłego roku zakończyć analizy dotyczące tego, czy Agora powinna była złożyć wniosek w sprawie przejęcia w lutym udziałów spółki Eurozet - poinformował PAP Biznes wiceprezes UOKIK Michał Holeksa. Dodał, że postępowanie antymonopolowe w sprawie przejęcia, zgłoszonego przez Agorę w październiku, może zakończyć się w okresie lipiec-wrzesień 2020 roku.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"To postępowanie (w sprawie niezgłoszenia przez Agorę przejęcia udziałów Eurozet w lutym - PAP) nadal trwa, jesteśmy na etapie analiz prawnych i ekonomicznych tego, jak to niezgłoszenie wpływa na konkurencję i czy to niezgłoszenie narusza nasze przepisy. Mam nadzieję, że zakończy się do połowy przyszłego roku" - powiedział Holeksa.

W lutym Agora podpisała z czeskim funduszem SFS Ventures umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której polska grupa przejęła 40 proc. udziałów Eurozet - właściciela Radia Zet - za 130,7 mln zł oraz zyskała opcję kupna pozostałych 60 proc. Od lutego UOKiK sprawdza, czy Agora powinna złożyć w tej sprawie wniosek o koncentrację.

We wrześniu Agora poinformowała, że zamierza wykonać opcję kupna 60 proc. udziałów Eurozet i w związku z tym złożyła 28 października do UOKiK wniosek o zgodę na transakcję. Pod koniec listopada urząd skierował sprawę do drugiego etapu ze względu na konieczność przeprowadzenia badania rynku.

Urząd liczy na to, że postępowanie dotyczące zgody na przejęcie Eurozetu zostanie zakończone pomiędzy lipcem a wrześniem 2020 roku.

"Liczę, że będzie to druga połowa przyszłego roku, pomiędzy lipcem a wrześniem. Jest tam kwestia badania wielu lokalnych rynków" - powiedział PAP Biznes Holeksa.

Wiceprezes zaznaczał, że analizy w sprawie tego, czy Agora powinna zgłosić koncentrację w lutym oraz wniosek w sprawie przejęcia z października "to dwa niezależne postępowania". (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki