REKLAMA
Tour de spółki

UKE wydał 19 rezerwacji na częstotliwości LTE

2016-01-25 15:57
publikacja
2016-01-25 15:57

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał 19 decyzji rezerwacyjnych dotyczących częstotliwości 800 i 2600 MHz - podał urząd w komunikacie. Zwycięzcy ubiegłorocznej aukcji mają teraz 14 dni na zapłatę zadeklarowanych kwot.

Urząd Komunikacji Elektronicznej w połowie października zakończył aukcję częstotliwości 800 i 2.600 MHz, przeznaczonych do świadczenia usług internetu mobilnego LTE. Suma ofert złożonych przez uczestników procesu sięgnęła ostatecznie 9,23 mld zł, a najdroższy blok w paśmie 800 MHz osiągnął wartość 2,05 mld zł.

Orange Polska złożył najwyższe oferty na dwa bloki z droższego pasma 800 MHz, a po jednym bloku wygrały NetNet (firma spółka syna Heronima Ruty, współpracownika Zygmunta Solorza-Żaka), P4 (operator sieci Play) i T-Mobile Polska.

Zgodnie z zobowiązaniami podjętymi w aukcji LTE firmy zostały zobowiązane do rozpoczęcia korzystania z częstotliwości i zaoferowania usług w terminie 12 miesięcy od daty doręczenia rezerwacji z pasma 800 MHz oraz nie później niż w terminie 36 miesięcy w przypadku pasma 2,6 GHz.

Przedsiębiorcy mają ponadto obowiązek realizacji inwestycji w sieć telekomunikacyjną obejmującą zasięgiem sieci ok. 80 proc. powierzchni Polski.

W projekcie budżetu na 2016 r. rząd zapisał wpływy z aukcji LTE w wysokości 9,2 mld zł.

W ubiegłym tygodniu w wywiadzie prasowym prezes UKE Magdalena Gaj mówiła, że bierze pod uwagę scenariusz, w którym NetNet nie opłaci rezerwacji (spółka zaoferowała ponad 2 mld zł za jeden blok w paśmie 800 MHz). Państwo będzie mogło w takiej sytuacji zareagować dwutorowo: poprzez windykację oraz wszczęcie postępowania o cofnięcie rezerwacji. (PAP)

kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki