REKLAMA

UKE: Najchętniej rozmawiamy przez telefon wieczorem

2020-04-22 14:30
publikacja
2020-04-22 14:30

W kwietniu średnio o połowę wzrosła liczba połączeń głosowych w relacji do stycznia i lutego. Zdalna praca i nauka z domu wpłynęły także na znaczny wzrost transferu danych, zarówno w przypadku internetu stacjonarnego, jak i mobilnego – wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

/ fot. Pixabay.com /

UKE przeanalizował obciążenie sieci stacjonarnych i mobilnych od 30 marca do 20 kwietnia w relacji do stycznia i lutego 2020 r.

Połączenia głosowe

W każdym z analizowanych dni Polacy wykonywali co najmniej o 40 proc. więcej rozmów telefonicznych niż wyniosła średnia dla stycznia i lutego. Najchętniej rozmawialiśmy przez telefon w poniedziałek, 6 kwietnia. Obciążenie sieci było wówczas o 90 proc. wyższe. Z danych UKE wynika, że najchętniej rozmawiamy przez telefon pomiędzy godz. 17 a 23, choć w okresie Świąt Wielkanocnych częstsze były połączenia głosowe pomiędzy godz. 8 a 16.

Co istotne, w tym okresie UKE nie odnotował szczególnej aktywności Polaków w kontekście rozmów telefonicznych. Większe natężenie wykonywanych połączeń można było zauważyć na początku kwietnia.

Pobieranie danych

Znacznie powszechniejsza niż wcześniej praca zdalna wpłynęła także na wzrost transmisji danych. Ta tendencja była szczególnie widoczna w przypadku sieci stacjonarnych. W każdym z analizowanych dni natężenie ruchu w internecie było o 20 proc. wyższe niż wyniosła średnia dla stycznia i marca. Transfer danych osiągnął apogeum 16 kwietnia pomiędzy godz. 8 a 16, czyli w godzinach pracy i zdalnej nauki. Natężenie ruchu w sieci było wówczas o 140 proc. wyższe w relacji do stycznia i lutego.

W pierwszych trzech tygodniach kwietnia częściej korzystaliśmy także z internetu mobilnego – średnio od 30 do 60 proc. Największe odchylenia transferu danych w relacji do stycznia i lutego można było zaobserwować pomiędzy godz. 8 a 16 oraz w godzinach nocnych. Najwyższą wartość zanotowano w piątek, 3 kwietnia, pomiędzy północą a godz. 6 rano. Użytkownicy pobrali i przesłali wówczas o 70 proc. więcej danych niż wyniosła średnia dla stycznia i lutego.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki