REKLAMA

UE: korporacje w końcu zaczną płacić podatki

2016-09-12 11:49
publikacja
2016-09-12 11:49

– Czasy się zmieniają, płaćcie podatki – takimi słowami zwrócił się do korporacji międzynarodowych Jeoreon Dijsselbloem, przewodniczący Eurogrupy podczas spotkania ministrów Unii Europejskiej w Bratysławie. Odniósł się przede wszystkim do ostatniej sprawy Apple.

Jeoreon Dijsselbloem, przewodniczący Eurogrupy / FORUM

Wbrew ostrzeżeniom ze strony Stanów Zjednoczonych, Unia Europejska wciąż drąży temat zaniżania podatków wpłacanych do europejskich budżetów przez zagraniczne firmy. Sprawa ponownie została wywołana podczas forum ministrów finansów krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej – donosi agencja informacyjna Reuters.

Afera związana z Panama Papers i niskimi podatkami płaconymi w Europie przez Apple zmusiła UE do zaostrzenia prawa podatkowego. Specjalna komisja bada obecnie międzynarodowe umowy podatkowe w kilku krajach Unii Europejskiej żeby sprawdzić, czy w ich przypadku również doszło do zaniżania stawek opodatkowania.

– Musicie płacić podatki według zasad. Część w Stanach Zjednoczonych, część w Europie. Przygotujcie się na to – ostrzegał Dijsselbloem. Z zarzutami mierzy się obecnie także McDonald’s i sklep internetowy Amazon.com. Pozwy wniesiono także przeciw sieci kawiarni Starbucks, która została zobligowana do zapłacenia 30 milionów euro w Holandii na poczet zaległych podatków.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (27)

dodaj komentarz
~lel
Polityk kusi, zwalnia z podatków, kiedy trzeba by ktoś zainwestował, a kiedy inwestor pobuduje, polityk woła, że kasę ma pustą i podburza maluczkich i głupich.
Należy szanować prawo, Trybunał Konstytucyjny. Wyzbyć się obrzydliwej zawiści w postaci podatków sektorowych i autorytaryzmu w postaci nadmiernego socjalu
Polityk kusi, zwalnia z podatków, kiedy trzeba by ktoś zainwestował, a kiedy inwestor pobuduje, polityk woła, że kasę ma pustą i podburza maluczkich i głupich.
Należy szanować prawo, Trybunał Konstytucyjny. Wyzbyć się obrzydliwej zawiści w postaci podatków sektorowych i autorytaryzmu w postaci nadmiernego socjalu typu 500+, który jest tak doniosły jak greckie dopłaty do czystych rąk. Dzieci ważne, ale i ręce też bo należą do suwerena
~mw
Taka prawda, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Polaków, ta wieczna nagonka na PIS i Kaczyńskiego przez zagraniczne media i polityków jest właśnie spowodowana przez coraz mniejsze dawanie się wykorzystywania przez obce korporacje , banki ,spółki finansowe które ten nasz kraj obrały sonie jako źródło Taka prawda, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Polaków, ta wieczna nagonka na PIS i Kaczyńskiego przez zagraniczne media i polityków jest właśnie spowodowana przez coraz mniejsze dawanie się wykorzystywania przez obce korporacje , banki ,spółki finansowe które ten nasz kraj obrały sonie jako źródło taniej siły roboczej, łatwych zysków, zbytu nadprodukcji swoich krajów. Czas najwyższy się obudzić to tej prawdy
~dozorcapodatkowy
bardzo dobrze Kaczor robi - powinien powiedziec prosto do wszystkich podmiotow zagranicznych oraz do Polskich z kapitalem zagranicznym:

PLACICIE PODATKI tam gdzie zarabiacie pieniadze wiec w POLSCE i jest to % od obrotu, proste i szybkie. Kasa zostawalaby u nas a nie w Holandii czy Irlandii. Je...bac cala EU i ich przepisy,
bardzo dobrze Kaczor robi - powinien powiedziec prosto do wszystkich podmiotow zagranicznych oraz do Polskich z kapitalem zagranicznym:

PLACICIE PODATKI tam gdzie zarabiacie pieniadze wiec w POLSCE i jest to % od obrotu, proste i szybkie. Kasa zostawalaby u nas a nie w Holandii czy Irlandii. Je...bac cala EU i ich przepisy, niech placa tam gdzie zarabiaja.
~Jax
No i tak ma byc, nie chca placic to niech z applem sprzedaja w chinach rosjii czy indiach
~Libertarian
"Płaćcie podatki" powiedział gościu z Brukseli buahahahahahahahahahahahahahahaha
~jupiej
niech w koncu zaczna placic podatki w Polsce
~jupiej
no i kiedy moja firma w PL bedzieplacic podatek 1% od zysku ?
jak moj poKrzysiekair ma realnie konkurowac z Ryanair jak ja place ponad 20% a oni 1% ??
mze niech mi 'polscy' eurodeputowani wyjacia ?
~sdf
Czyli przepis na wyrzucenie miejsc pracy na Daleki Wschód (Chiny, Indie, Bagladesz), a jak zmniejszenie miejsc to większe bezrobocie i większe obciążenie budżetu zasiłkami. Dlaczego rządy interesuje tylko "tu i teraz" zamiast zmniejszyć podatki co jest historycznie najlepszą strategią długoterminową? Aha, zapomniałem,Czyli przepis na wyrzucenie miejsc pracy na Daleki Wschód (Chiny, Indie, Bagladesz), a jak zmniejszenie miejsc to większe bezrobocie i większe obciążenie budżetu zasiłkami. Dlaczego rządy interesuje tylko "tu i teraz" zamiast zmniejszyć podatki co jest historycznie najlepszą strategią długoterminową? Aha, zapomniałem, przecież w telewizji powiedzieli, że Korwin to wariat, więc tak na pewno musi być, telewizja nie kłamie.
~Korwin_to_Ja
Po przewadze czerwonych łapek widać dokładnie, że ludzie wierzą, że to firmy płacą podatki, a nie konsumenci !!!!

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki