REKLAMA

UE coraz bliżej ósmego pakiet sankcji wobec Rosji

2022-10-04 21:55
publikacja
2022-10-04 21:55

Państwa członkowskie UE we wtorek wieczorem zawarły porozumienie w sprawie ósmego pakietu sankcji wobec Rosji w związku z jej inwazją na Ukrainę - przekazało PAP źródło unijne. Inne źródło dyplomatyczne poinformowało, że pewne szczegóły wymagają jeszcze doprecyzowania i stanie się to w środę.

UE coraz bliżej ósmego pakiet sankcji wobec Rosji
UE coraz bliżej ósmego pakiet sankcji wobec Rosji
fot. TAM99PH / / Shutterstock

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła 28 września ósmy pakiet sankcji wobec Rosji, ograniczający jeszcze bardziej handel z tym krajem i wprowadzający ograniczenia wobec konkretnych osób. Jest to odpowiedź na dalszą eskalację przez Kreml agresji na Ukrainę.

Z przedstawionych przez KE szacunków wynika, że nowe ograniczenia handlowe, które mają objąć dalsze zakazy importu rosyjskich produktów, pozbawią Rosję 7 mld euro dochodów. Oprócz tego, poszerzona ma być lista towarów z zakazem eksportu - znajdą się tam komponenty elektroniczne i substancje chemiczne wykorzystywane przez wojsko i przemysł lotniczy.

Poza tym pakiet sankcji stworzy podstawę prawną dla wprowadzenia limitów cenowych na ropę naftową i zabroni obywatelom UE zasiadania we władzach rosyjskich przedsiębiorstw państwowych.

Pakiet zakłada też rozszerzenie listy osób i podmiotów objętych sankcjami indywidulanymi.

Ze Strasburga Łukasz Osiński (PAP)

luo/ ap/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pyton112
Ano tak bo siedem poprzednich nie działa
endes
Jprdę! Dalej niszczą europejską gospodarkę! Lewactwo to jednak chory stan umysłu!
eunuchy_z_ue
kierownictwo unii europejskiej To pijaki i degeneraci pokroju junkera. Pozamykali elektrownie atomowe wygaszają węglowe i gazowe w dobie kryzysu energetycznego!! na dokładkę chcą abyśmy jeździli elektrycznymi samochodami :) dodam tylko że Europa odpowiada za 15% emisji CO2 :) na razie nakłada piękne sankcje sama na siebie, pada kierownictwo unii europejskiej To pijaki i degeneraci pokroju junkera. Pozamykali elektrownie atomowe wygaszają węglowe i gazowe w dobie kryzysu energetycznego!! na dokładkę chcą abyśmy jeździli elektrycznymi samochodami :) dodam tylko że Europa odpowiada za 15% emisji CO2 :) na razie nakłada piękne sankcje sama na siebie, pada przemysł, małe rodzinne firmy.. lewactwo przegrała wybory w Szwecji w Bułgarii i we Włoszech - a na wiosnę zamiast liści... ich czas się zbliża i bardzo się boją.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki