Tym będą żyły rynki: Jackson Hole

W czwartym tygodniu sierpnia tygodniu uwaga inwestorów skupiona będzie na dorocznym sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole. Dodatkowo na rynek trafi kolejna porcja danych z gospodarek oraz wyników spółek.

(ingimage)

Poniedziałek, 21 sierpnia

Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się na najspokojniejszy, przynajmniej pod względem makroekonomicznym. Brak istotnych danych z gospodarek nieco zrekompensować może oczekiwana przez media publikacja kolejnych dokumentów przedstawiających stanowisko brytyjskiego rządu ws. Brexitu – tym bardziej, że jeden z nich dotyczyć ma wspólnego rynku. W najbliższych dniach Londyn planuje publikację dalszych dokumentów, co związane jest z nadchodzącą sierpniową rundą negocjacyjną z Brykselą.

Wyniki: Getin, GTC, Wawel

Wtorek, 22 sierpnia

O 10.00 w Niemczech opublikowany  zostanie odczyt indeksu ZEW, który obrazuje nastroje analityków i inwestorów instytucjonalnych. O 14.00 decyzje ws. stóp procentowych podejmie Narodowy Bank Węgier.

Wśród popołudniowej porcji danych z USA znajdziemy indeks rynku nieruchomości FHFA (15.00), indeks Fed z Richmond (16.00) oraz zmianę zapasów paliw (22.40).

Wyniki: Play, Handlowy

Środa, 23 sierpnia

Środa w dużej mierze upłynie pod znakiem publikacji wstępnych odczytów indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych głównych gospodarek świata. Sierpniowy przegląd rozpoczniemy od Japonii (02.30), następnie przejdziemy do Francji (09.00), Niemiec (09.30), strefy euro (10.00) i USA (15.45).

W kalendarzu tego dnia znajdziemy także finalne wyniki niemieckiego PKB (08.00) oraz podaż pieniądza i koniunkturę gospodarczą w Polsce (14.00). Makroekonomiczny dzień zakończą raporty o sprzedaży nowych domów (16.00) oraz zapasach paliw w USA (16.30).

O 10.00 rozpocznie się prezentacja spółki The Dust. Przedstawienie strategii rozwoju oraz planów związanych z ofertą publiczną akcji i wejściem na NewConnect. Więcej o potencjalnych debiutantach przeczytasz w artykule „Wysyp debiutów na giełdzie. Kto w kolejce?”

Wyniki: Asseco Poland

Czwartek, 24 sierpnia

Dzień rozpoczniemy od zerknięcia na dynamikę PKB Norwegii (08.00), Hiszpanii (09.00) oraz Wielkiej Brytanii (10.30). W trakcie tego przeglądu, w Polsce opublikowany zostanie biuletyn statystyczny GUS (10.00), w którym znajdziemy m.in. dane o bezrobociu rejestrowanym w naszym kraju. Kolejne sygnały z Polski stanowić będą protokół z posiedzenia RPP (14.00) oraz koniunktura konsumencka (14.00).

Z globalnej perspektywy wydarzeniem dnia będzie początek sympozjum w Jackson Hole, na które, jak co roku, zjadą przedstawiciele najważniejszych banków centralnych świata. Prócz gospodyni Janet Yellen z Fedu, swoją obecność potwierdził m.in. Mario Draghi z EBC. Zagraniczne media nie przewidują sensacyjnych zapowiedzi (EBC ma decydować o QE dopiero na jesień; Fed, o ile wykona jakikolwiek ruch w tym roku, to zrobi to najpewniej w grudniu), lecz doświadczenie uczy, że Jackson Hole może przynieść istotne niespodzianki.

Wyniki: Cyfrowy Polsat, Grupa Azoty, Ciech

Piątek, 25 sierpnia

Ostatni dzień tygodnia inwestorzy spędzą nie tylko na wsłuchiwaniu się w sygnały z Jackson Hole (sympozjum kończy się dopiero w sobotę). Istotne mogą okazać się także dane o inflacji w Japonii (01.30), a także odczyt niemieckiego indeksu Ifo (10.00) i raport o zamówieniach w amerykańskim przemyśle (14.30).

Wyniki: Eurocash, Monnari

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 open_mind

Ludzie na zachodzie w 99% nawet nie zdają sobie sprawy jak ciężki okres na nas nadchodzi, wręcz w historii świata jeszcze nie był spotykany. Jedyne co ludzie potrafią to być aroganccy, zarozumiali i okrutni to nas zgubiło, a powiadam wam sromota będzie sroga. Obecny system nie działa i jest jak gotujący się atomowy kocioł parowy z rozregulowanym zasilaniem, który wybuchnie albo uda się go całkowicie ugasić. Oba przypadki są dla świata zgubne. I już możecie klikać na czerwono! Tylko to pozostało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 silvio_gesell

W poniedziałek jest zaćmienie, to zawsze oznacza ciekawą sesję.

! Odpowiedz
0 0 xyz83

Będzie rosło czy spadało?

! Odpowiedz
0 0 open_mind

W starożytnym Egipcie kapłani z takich okazji kazali klękać ludowi i prosić ich o przebaczenie.
Dzisiejsi kapłanie finansowi tylko zachęcają nas do zadłużania się w myśl ratowania gospodarek świata. Oba przypadki mają wspólny mianownik :Kłamstwo. Swoją drogą ciekawy jestem zobaczyć to zaćmienie, a jestem dokładnie w samym środku ścieżki. Całkowite zaćmienie będzie trwało około 1minuty i 50 sekund. Możecie się śmiać ale mam maskę od spawania do obserwacji, Polak potrafi!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl