Rozwód Jeffa Bezosa najdroższym na świecie

To najdroższa umowa rozwodowa w historii. Jeff Bezos, założyciel Amazona, po 25 latach małżeństwa rozwiódł się z MacKenzie. Była żona najbogatszego człowieka świata otrzyma 35 mld dolarów.

(fot. REUTERS/Danny Moloshok / FORUM)

Para pobrała się na rok przed stworzeniem Amazona. Nie dziwi więc, że podział majątku w tym przypadku elektryzował i ekonomistów. Z ugody rozwodowej wynika, że MacKenzie będzie miała w Amazonie 4 proc. akcji. Zgodnie z ich obecną wyceną daje to około 35,6 mld dolarów. Jeffowi Bezosowi przekazała natomiast wszystkie udziały w dzienniku "The Washington Post" oraz w Blue Origin (sektor kosmiczny). 

Jeff Bezos, mimo uszczuplenia majątku, pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek, do którego zalicza się m.in. 12 proc. udziałów Amazona, szacuje się na 110 mld dolarów. 

MacKenzi na mocy umowy rozwodowej zajęła 3. miejsce w rankingu najbogatszych kobiet świata za Francoise Bettencourt Mayers z L'Oreala i Alice Walton, współwłaścicielce sieci sklepów Walmart.

Już byli małżonkowie wspierają się wzajemnie m.in. na portalach społecznościowych. 

Oto lista najdroższych rozwodów w historii:

  • Alec i Jocelyn "kobieta - kot" Wildsten - żona właściciela galerii sztuki w Nowym Jorku, znana z operacji plastycznych, po rozwodzie otrzymała 2,5 mld dolarów. Dodatkowo sąd zobowiązał niewiernego męża do płacenia jej po 100 mln dolarów rocznie przez 13 lat od zakończenia małżeństwa,
  • Harold i Sue Ann Hamm - żona szefa firmy naftowej Continental Resources zażądała 17 mld dolarów, choć sąd przyznał jej "zaledwie" miliard dolarów,
  • Wladimir i Natalia Potamin - żona rosyjskiego oligarchy domaga się 15 mld dolarów w zamian za zasądzone jej 7 mln dolarów, trzy małe działki i dwa domy.

aw

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 18 talmud

do niedawna wiekszosc pracownikow amazon zarabiala federalne minimum & dostawala od federalnego rzadu zapomogi & bony zywnosciowe nie wspominajac o us postal service ktory wysylal paczki za centy- ciekawe jakiego jest pochodzenia ten szczodry biznesmen........

! Odpowiedz
6 40 konzument

W koncu ona tez przyczynila sie do rozwoju firmy... Robila kanapki i dbala zeby Pan Bezos nie chodzil z nadcisnieniem do firmy.

! Odpowiedz
6 27 fakpejsy

Najbogatszy to jest rotszyld! A ten gosc w czerwonym to jego zona?

! Odpowiedz
2 23 gumball

Aj waj! Niezly twarzowiec z tego Bezosa.

! Odpowiedz
9 41 grzegorzkubik

Intercyza. Nie wolno zapominać o takim dokumencie.

! Odpowiedz
3 5 pull_up_terrain_ahead

To ci wyszło.

! Odpowiedz
0 25 jes

CO z intercyzy jak ślub był na rok przed powstaniem Amazona? Wg niej stworzyli go wspólnie :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne