REKLAMA

Rozwód Jeffa Bezosa najdroższym na świecie

Agata Wojciechowska2019-04-05 12:35redaktor
publikacja
2019-04-05 12:35

To najdroższa umowa rozwodowa w historii. Jeff Bezos, założyciel Amazona, po 25 latach małżeństwa rozwiódł się z MacKenzie. Była żona najbogatszego człowieka świata otrzyma 35 mld dolarów.

Para pobrała się na rok przed stworzeniem Amazona. Nie dziwi więc, że podział majątku w tym przypadku elektryzował i ekonomistów. Z ugody rozwodowej wynika, że MacKenzie będzie miała w Amazonie 4 proc. akcji. Zgodnie z ich obecną wyceną daje to około 35,6 mld dolarów. Jeffowi Bezosowi przekazała natomiast wszystkie udziały w dzienniku "The Washington Post" oraz w Blue Origin (sektor kosmiczny). 

Jeff Bezos, mimo uszczuplenia majątku, pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek, do którego zalicza się m.in. 12 proc. udziałów Amazona, szacuje się na 110 mld dolarów. 

/ fot. REUTERS/Danny Moloshok / FORUM

MacKenzi na mocy umowy rozwodowej zajęła 3. miejsce w rankingu najbogatszych kobiet świata za Francoise Bettencourt Mayers z L'Oreala i Alice Walton, współwłaścicielce sieci sklepów Walmart.Już byli małżonkowie wspierają się wzajemnie m.in. na portalach społecznościowych. 

Oto lista najdroższych rozwodów w historii:

  • Alec i Jocelyn "kobieta - kot" Wildsten - żona właściciela galerii sztuki w Nowym Jorku, znana z operacji plastycznych, po rozwodzie otrzymała 2,5 mld dolarów. Dodatkowo sąd zobowiązał niewiernego męża do płacenia jej po 100 mln dolarów rocznie przez 13 lat od zakończenia małżeństwa,
  • Harold i Sue Ann Hamm - żona szefa firmy naftowej Continental Resources zażądała 17 mld dolarów, choć sąd przyznał jej "zaledwie" miliard dolarów,
  • Wladimir i Natalia Potamin - żona rosyjskiego oligarchy domaga się 15 mld dolarów w zamian za zasądzone jej 7 mln dolarów, trzy małe działki i dwa domy.
Źródło:
Agata Wojciechowska
Agata Wojciechowska
redaktor

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie.

Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (7)

dodaj komentarz
talmud
do niedawna wiekszosc pracownikow amazon zarabiala federalne minimum & dostawala od federalnego rzadu zapomogi & bony zywnosciowe nie wspominajac o us postal service ktory wysylal paczki za centy- ciekawe jakiego jest pochodzenia ten szczodry biznesmen........
konzument
W koncu ona tez przyczynila sie do rozwoju firmy... Robila kanapki i dbala zeby Pan Bezos nie chodzil z nadcisnieniem do firmy.
fakpejsy
Najbogatszy to jest rotszyld! A ten gosc w czerwonym to jego zona?
gumball
Aj waj! Niezly twarzowiec z tego Bezosa.
grzegorzkubik
Intercyza. Nie wolno zapominać o takim dokumencie.
pull_up_terrain_ahead
To ci wyszło.
jes
CO z intercyzy jak ślub był na rok przed powstaniem Amazona? Wg niej stworzyli go wspólnie :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki