REKLAMA

Jeff Bezos się rozwodzi. Jego żona może stać się najbogatszą kobietą świata

2019-01-10 08:18
publikacja
2019-01-10 08:18

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata i założyciel spółki Amazon, rozwodzi się z żoną. Para rozstaje się po 25 latach małżeństwa. Jeśli dojdzie do podziału majątku po połowie, MacKenzie Bezos zostanie najbogatszą kobietą na świecie.

/ fot. REUTERS/Danny Moloshok / FORUM

Bezos poinformował o rozstaniu pary na Twitterze. Decyzja wkrótce byłego małżeństwa wywołała w mediach wiele spekulacji na temat podziału majątku. Ten zaś szacowany jest na prawie 137 mld dolarów. Jeśli dojdzie do równego podziału, Jeff i MacKenzie zostaną z „tylko” 68,5 mld dolarów na koncie. To sprawi, że Bezos straci swoją pozycję najbogatszego człowieka świata na rzecz Billa Gatesa, a sam spadnie na piąte miejsce w rankingu.

Jednak tam, gdzie straci mąż, zyska żona. Według wyliczeń Bloomberga, jeśli dojdzie do najbardziej kosztownego rozwodu w historii, MacKenzie Bezos stanie się najbogatszą kobietą świata. Teraz tytuł ten dzierży Francoise Bettencourt Meyers, wnuczka założyciela koncernu kosmetycznego L’Oreal. Jej majątek szacowany jest na 45,6 mld dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że – jeśli małżonkowie nie podpisali intercyzy – dojdzie do równego podziału majątku. Bezosowie mieszkają bowiem w stanie Waszyngton, gdzie obowiązuje zasada, że po rozwodzie każda ze stron bierze połowę zgromadzonego w trakcie małżeństwa majątku. Dotyczy to zarówno nieruchomości, pieniędzy, jak i akcji.

MacKenzie Bezos jest z zawodu pisarką, prowadzi także fundację Bystander Revolution, walczącą z przemocą. Jeffa poznała w 1992 r., rok później byli już małżeństwem. W 1994 r. Bezos założył spółkę Amazon.

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
goodimpra
Rozwodzi się czytaj dzieli majątek przed kryzysem, żeby jak najmniej oddać fiskusowi. Kolejny krok? Przepisanie różnych dóbr na fundacje, najlepiej własną rodzinna. Sa badania że właśnie w okresie prosperity jest najwiecej rozwodów w bardzo bogatych kręgach. Oni są bogaci, bo właśnie mają dostęp do informacji co Rozwodzi się czytaj dzieli majątek przed kryzysem, żeby jak najmniej oddać fiskusowi. Kolejny krok? Przepisanie różnych dóbr na fundacje, najlepiej własną rodzinna. Sa badania że właśnie w okresie prosperity jest najwiecej rozwodów w bardzo bogatych kręgach. Oni są bogaci, bo właśnie mają dostęp do informacji co niedługo się wydarzy i odpowiednio wcześnie się do tego szykują, żeby być jeszcze bardziej bogatym
khh
No i? Noz ku..., oni tacy bogaci a Tobie nie chca dac, chamy, nie? A moglby mu ten Amazon zbankrutowac, ale by byla radosc, nie?
januszbizensu
co ma podział majątku do tego komunisto jak tam nie ma podatku od spadku ...
niewierzacyateusz
tak z ciekawości :) czy ktoś,się orientuje w sytuacji matrymonialnej szefa Apple ? jest ożeniony ze swoim partnerem ? ma intercyzę ? czy może nie ożeniony ? to że kobita dostaje kupę kasy po rozwodzie to żadna sensacja , czekam kiedy pierwszy homo-rozwód da jednemu z żonkosi grube miliardy , to będzie news :)
grzegorzkubik
Intercyza to dobry dokument. Warto ją podpisać.
and00
To jak on był najbogatszy, jeżeli pół majątku należy do żony?
To że po rozwodzi go podzilą to jedno, ale przed rozwodem też mieli po połowie...
prs
Kasa to nie wszystko..
Po ilu miliardach ma sie dosyc, ile to wciaz malo by poswiecic zycie rodzinne, zone, dzieci?..
Zachlanne, kapitalistyczne spoleczenstwa czy ludzie musza w koncu poniesc cene przerostu formy nad trescia..
search
Tez nierozumie ale tak czlowiek jest w gruncie rzeczy zbudowany. Poziom zycia gdy ma sie 1 czy 10 mld jest pewnie taki sam. A kasa lezaca w banku i niewykorzystana to to samo jakby jej sie nie mialo. Moze tylko glowa spokojniejsza ze sie ma i starczy do 1.
Chlop goly bez niczego sie urodzil i taki zostanie pochowany nic nie zabierze
Tez nierozumie ale tak czlowiek jest w gruncie rzeczy zbudowany. Poziom zycia gdy ma sie 1 czy 10 mld jest pewnie taki sam. A kasa lezaca w banku i niewykorzystana to to samo jakby jej sie nie mialo. Moze tylko glowa spokojniejsza ze sie ma i starczy do 1.
Chlop goly bez niczego sie urodzil i taki zostanie pochowany nic nie zabierze ze soba, chyba ze dobre uczynki, bo zlych to raczej nikt nie chce zabierac.
and00 odpowiada search

Z tym poziomem życia to bym się nie zgodził, taki Trump np kupił sobie samolot używany, 20 letni od Allena, a taki bufon jak on na pewno gdyby go było stać wolał by nówkę.
Choć co prawda dla nas to i tak poziom kosmosu

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki