REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Tunezja: Zatrzymano 33 krewnych byłego prezydenta Ben Alego

2011-01-20 10:58
publikacja
2011-01-20 10:58
Dodaj Bankier.pl w Google
W Tunezji zatrzymano 33 krewnych byłego prezydenta Ben Alego, kiedy próbowali oni opuścić kraj. Tunezyjska telewizja poinformowała, że w domach krewnych Ben Alego znaleziono złoto i biżuterię. Według wcześniejszych doniesień, żona obalonego przywódcy wywiozła z Tunezji półtorej tony złota.

W Tunezji trwa stan wyjątkowy, ogłoszony po kilkutygodniowych zamieszkach i ucieczce wieloletniego prezydenta Ben Alego do Arabii Saudyjskiej. W kraju wciąż jest niespokojnie. Setki mieszkańców Tunisu wyszły wczoraj ponownie na ulice, domagając się ustąpienia rządu. Tymczasem z gabinetu, który po niewielkiej rekonstrukcji nazwano "rządem jedności narodowej", wycofało się czterech świeżo powołanych ministrów reprezentujących opozycję.

Tymczasowy prezydent Tunezji Fuad Mebaza zapowiedział całkowite zerwanie z przeszłością, wprowadzenie niezawisłego wymiaru sprawiedliwości i wolność mediów. Nowy rząd obiecał też uwolnienie więźniów politycznych.

Według ONZ, w zamieszkach, które trwają w Tunezji od grudnia, zginęło ponad sto osób.

IAR
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Arabia Saudyjska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki