REKLAMA
WAŻNE

Tesla zwalnia menedżerów dla poprawy efektywności

2017-10-16 08:53
publikacja
2017-10-16 08:53

Tesla, amerykański producent samochodów elektrycznych zwolni od 400 do 700 pracowników - donosi "The Mercury News". Powodem ma być „przegląd wydajności” i niezadowalające wyniki.

/ fot. Jason Reed / Reuters

Od 400 do 700 zatrudnionych w Tesli otrzymało bez wcześniejszego zawiadomienia wypowiedzenia. Firma w oficjalnym stanowisku stwierdziła, że redukcja głównie dotyczyła działu sprzedaży i administracji w siedzibie głównej w Palo Alto w stanie Kalifornia, ale część puli do zwolnienia stanowią także pracownicy fabryczni we Freemont.

Tesla wciąż boryka się z realizacją planu sprzedażowego, jaki opracował jej założyciel – Elon Musk. Na uruchomionej nowej linii produkcyjnej przeznaczonej na model 3, ma być w przyszłym roku składanych 10 000 aut tygodniowo – obecnie przepustowość zakłada o połowę mniej. W pierwszym miesiącu produkcji miało z niej zjechać 1600 sztuk modelu 3, ale okazało się, że wyprodukowano jedynie 260, z czego tylko 220 zostało przeznaczone do sprzedaży. Jak donosił „Wall Street Journal”, wydajne linie nie zostały dokończone i część prac jest wykonywana przez pracowników ręcznie.

Spółka zaznaczyła, że zwolnienia w minimalnym stopniu dotyczą fabryki we Freemont. Taki ruch i tak dziwi, biorąc pod uwagę ambitne plany Muska, które już teraz wydają się nierealne do wykonania.

MG

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
domisie
Tesla to przepis na sukces. Sprzedaje serwisuje tankuje. Piękny biznes. A jeszcze nikt nie padł od zalewu zamówień. Co prawda bardzo cieżko zacząć produkcje na tak wielka skale.
ajwaj
Bez dotacji = podatków Tesli nie ma :) A z tym walczy Trump (dorobil sie milardów "wlasnymi rencami" - a nie kombinacjami z bajkami+dotacjami)

Dlaczego ludzie pracujacy, jezdzacy np. Golfem rok bud. 2003 maja placic na zabawki milionerów (dotacje do elektryków Niemcy 4500€, Tesla miliardy $ w eko-spalarni kasy itd. :))?
karbinadel
Czyżby banieczka zaczynała pękać?

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki