REKLAMA

Tele-Polska Holding pośrednio nabył 14,37 proc. akcji Hawe

2015-07-13 09:30
publikacja
2015-07-13 09:30
Tele-Polska Holding pośrednio nabył 14,37 proc. akcji Hawe
Tele-Polska Holding pośrednio nabył 14,37 proc. akcji Hawe
fot. MAREK WISNIEWSKI / / FORUM

Tele-Polska Holding podpisał umowę kupna 100 proc. udziałów spółki Trinitybay Investments, nabywając pośrednio, 14,37 proc. akcji Hawe - podał Tele-Polska Holding w komunikacie. Dodatkowo swoje akcje wyprzedał Marek Falenta.

fot. MAREK WISNIEWSKI / / FORUM

"Przedmiotem podpisanej umowy jest zakup przez emitenta 5.000 udziałów o wartości nominalnej 1 euro każdy udział (...) spółki TB (Trinitybay Investments - PAP) za łączną cenę w wysokości 500,00 zł. Zakupione udziały stanowią 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym oraz ogólnej liczbie głosów" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że istotnym składnikiem majątku spółki TB jest 15.414.323 szt. akcji spółki publicznej Hawe, stanowiących 14,37 proc. udziału w jej kapitale zakładowym.

"Akcje te jednak stanowią przedmiot zabezpieczenia na poczet zobowiązań z tytułu poręczenia umów kredytowych zawartych pomiędzy Alior Bank a podmiotami trzecimi. TB poręczyła za zobowiązania podmiotów trzecich na łączną kwotę 135 mln zł, zaś kwota zobowiązań TB wobec Alior Bank SA wynosi 38.829.484,32 zł. Poziom uzgodnionej ceny transakcyjnej pomiędzy emitentem a sprzedającym, tj. Presto, bezpośrednio wynika zarówno z wartości istotnych składników majątku, jak i wielkości zobowiązań i obciążeń TB" - napisano w raporcie.

Tele-Polska Holding tłumaczy, że zdecydował się opublikować raport w tej sprawie, mimo niskiej ceny transakcyjnej, z uwagi na rynkową wartość akcji Hawe będących w posiadaniu TB.

"Nabycie TB w obecnych zamierzeniach emitenta jest inwestycją o charakterze krótkoterminowym, jednakże emitent deklaruje zainteresowanie współpracą operacyjną oraz realnym wpływem na dalszy rozwój grupy kapitałowej Hawe" - podano w raporcie.

fot. / / Bankier.pl

To nie koniec zmian w akcjonariacie. Swoich udziałów w spółce pozbył się ostatecznie Marek Falenta. Poinformował on, że w kilku transakcjach sprzedał 7,73 proc. akcji Hawe, w tym również tych kontrolowanych przez Falenta Investments Ltd. Nie jest on już więc w żadnym stopniu związany ze siatłowodową spółką.

Doniesienia te pozytywnie wpłynęły na giełdowe notowania Hawe. W poniedziałek chwilę po godzinie 11 za papiery spółki płacono 1,67 zł, czyli o 23,7% więcej, niż w piątek.

PAP/ morb/ ana/ BPL/ at/

Źródło:Bankier24
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~obiektywnie
Panowie, zapiac pasy! Startujemy na 4 zl! Szczesliwi ci, ktorzy maja prawo poboru!
~gh
"za łączną cenę w wysokości 500,00 zł. " -500 zł ?!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki