REKLAMA

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych. Sprawdzamy, co oferują banki

2023-03-27 16:15
publikacja
2023-03-27 16:15

Niski koszt korzystania z konta firmowego w długim horyzoncie czasowym jest jednym z kluczowych elementów wpływających na wybór rachunku biznesowego. Istotny jest również brak dodatkowych warunków do spełnienia, aby korzystać z darmowego rachunku, karty płatniczej, przelewów zewnętrznych oraz zleceń stałych. Przeanalizowaliśmy oferty kont firmowych pod kątem bezterminowej możliwości korzystania z rachunku bez opłat.

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych. Sprawdzamy, co oferują banki
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych. Sprawdzamy, co oferują banki
fot. fizkes / / Shutterstock

W porównaniu z analogicznym rankingiem sprzed pół roku widoczne są liczne przetasowania wśród ofert. Zmiana widoczna jest już w pierwszej trójce zestawienia. Część ofert promocyjnych i opłat na kontach firmowych uległa zmianie.

Wybór konta firmowego często jest poprzedzony analizą wielu czynników. Do istotnych parametrów należy miesięczny koszt korzystania z rachunku oraz karty debetowej. Ważne są również ceny przelewów zewnętrznych. W analizie tanich kont firmowych bez ograniczeń czasowych bierzemy pod uwagę sześć następujących kryteriów:

  • opłata za korzystanie z konta od 1-12 miesiąca,
  • opłata za korzystanie z konta od 13-24 miesiąca,
  • opłata za korzystanie z konta od 25 miesiąca,
  • opłata za korzystanie z pierwszej karty debetowej,
  • liczba darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu z informacją o wysokości opłaty po przekroczeniu limitu,
  • koszt realizacji zlecenia stałego.
Reklama

Pozycja oferty w rankingu uzależniona jest od miesięcznego kosztu prowadzenia rachunku w określonych przedziałach czasowych. Wyjściowym parametrem jest koszt korzystania z rachunku kolejno: w pierwszym i drugim roku użytkowaniu, a następnie powyżej 24 miesięcy. Niektóre banki oferują okres promocyjny, podczas którego klienci nie są zobowiązani do płacenia za korzystanie z konta firmowego. W części przypadków rachunek może pozostać bezpłatny, jeśli spełnione zostaną określone warunki wskazane w regulaminie. Zazwyczaj wymagane jest utrzymywanie określonego salda, wykonanie przelewów na wskazaną kwotę lub zapewnienie wskazanej liczby lub sumy transakcji bezgotówkowych.

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych – marzec 2023 r. 

Lp.

Nazwa banku i rachunku

Opłata za korzystanie z konta [mies.]

Opłata mies. za kartę płatniczą

Liczba darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu

Opłata za realizację zlecenia stałego

od 1 do 12 miesiąca

od 13 do 24 miesiąca

od 25 miesiąca

Opłata po wykorzystaniu

1.

Nest Bank

0 zł

0 zł

nielimitowane

0 zł

BIZnest Konto

2.

Alior Bank

0 zł

0–8 zł

nielimitowane

1 zł

iKonto Biznes

3.

BOŚ Bank

0 zł

3–8 zł

5 przelewów

1,50 zł

Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna

kolejne 1,50 zł/szt.

4.

ING Bank Śląski

0 zł

0–19 zł

0–7 zł

nielimitowane przez pierwsze 2 lata

1 zł

Konto Direct dla Firmy

kolejne: 0–1,20 zł/szt.

5.

mBank

0 zł

0–19 zł

0–7 zł

nielimitowane przez pierwsze 2 lata

0 zł

mBiznes konto Standard

później 1,50 zł/szt.

6.

Bank Pekao

0 zł

0–9 zł

0–8 zł

15 przelewów

0–1,50 zł

Konto Przekorzystne Biznes

kolejne 1,50 zł/szt.

7.

Credit Agricole

0 zł

0 –10 zł

0–7 zł

nielimitowane przez pierwszy rok

0 zł

Konto Biznes (Solista)

później 0–1 zł/szt.

8.

Bank Millennium

0 zł

0–20 zł

0–6 zł

20 przelewów

2–4 zł

Konto Mój Biznes

kolejne 1 zł/szt.

9.

Santander Bank Polska

0 zł

0–25 zł

0–7 zł

nielimitowane

0-3 zł

Konto Firmowe Godne Polecenia

kolejne 1,30 zł/szt.

10.

PKO Bank Polski

0-12 zł

0 - 10 zł

10 przelewów

2 zł

PKO Konto Firmowe

kolejne 1 zł/szt.

11.

BNP Paribas

0 - 15 zł

0 - 9 zł

0 - 1,50 zł

3 zł

Konto Otwarte na Biznes

12.

Bank Pocztowy

0 - 15 zł

5 zł

nielimitowane

0 zł

Pocztowe Konto Firmowe

13.

Volkswagen Bank

10 zł

0 - 9 zł

500 przelewów

0 zł

PLUS Konto Biznes

kolejne 1 zł/szt.

14.

Toyota Bank

15 zł

0 zł

1000 przelewów

0-3 zł

Rachunek Firmowy

kolejne 3 zł/szt.

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 01.03.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Zgodnie z powyższymi parametrami wszystkie banki z czołowej trójki nie pobierają opłaty za prowadzenie konta firmowego bezwarunkowo. Opłaty pojawiają się natomiast w kolejnych pozycjach w tabeli m.in. za korzystanie z karty debetowej. W przypadku gdy opłaty za prowadzenie konta firmowego są na tym samym poziomie, to pozostałe opłaty decydują o poszczególnych miejscach ofert w rankingu kont firmowych bez ograniczeń.

W rankingu uwzględniliśmy wszystkie promocje związane z możliwością zwolnienia z opłat za korzystanie z konta firmowego, karty debetowej czy umożliwiające wykonywanie darmowych przelewów w czasie trwania oferty.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Bezpłatne konto firmowe w Nest Banku

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje BIZnest Konto od Nest Banku. Osoby prowadzące działalność gospodarczą skorzystają z bezpłatnie prowadzonego rachunku firmowego oraz darmowej pierwszej karty debetowej w nieograniczonym horyzoncie czasowym. Warto podkreślić, że Nest Bank nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków, aby otrzymać zwolnienie z opłaty za konto firmowe i kartę płatniczą. Dodatkowo w każdym miesiącu posiadacz rachunku otrzymuje nielimitowane darmowe internetowe przelewy krajowe Elixir do innych banków w Polsce . Nest Bank nie pobiera również opłaty za realizację zlecenia stałego.

Niskie koszty rachunku dla firm w Alior Banku

Pozycję wicelidera w porównaniu zajęło iKonto Biznes w Alior Banku. Przedsiębiorcy decydujący się na ten rachunek mogą za darmo i bez ograniczeń czasowych korzystać z konta. Opłata za kartę debetową wynosi od 0 do 8 zł. Zwolnienie przewidziane jest dla klientów, którzy wykonają co najmniej 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Alior Bank, podobnie jak Nest Bank, oferuje nielimitowane darmowe przelewy zewnętrzne. Natomiast koszt realizacji zlecenia stałego wynosi 1 zł.

Tanie konto firmowe w BOŚ Banku

Trzecie miejsce w rankingu zajął Bank Ochrony Środowiska. Konto Elastyczne w Taryfie Oszczędnej jest podobnie jak rachunek firmowy w Nest Banku bezpłatny bez względu na liczbę lat od założenia konta. Koszt korzystania z karty debetowej waha się od 3 do 8 zł. Klient biznesowy zapłaci 3 zł za kartę pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł w miesiącu. W przypadku nieosiągnięcia takiej sumy BOŚ pobiera opłatę w wysokości 8 zł. Przedsiębiorcy mogą wykonać bezpłatnie 5 przelewów zewnętrznych w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje 1,50 zł. Za realizację zlecenia stałego przedsiębiorca zapłaci 1,50 zł.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
luckyrich
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Ludziom brakuje edukacji finansowej, która jest niezbędna żeby nie wpakować się w kłopoty. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Ludziom brakuje edukacji finansowej, która jest niezbędna żeby nie wpakować się w kłopoty. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki