REKLAMA

Szykują się zmiany w ustawie o broni. Będzie okresowy przegląd wydanych pozwoleń

2021-06-04 06:59
publikacja
2021-06-04 06:59
Szykują się zmiany w ustawie o broni. Będzie okresowy przegląd wydanych pozwoleń
Szykują się zmiany w ustawie o broni. Będzie okresowy przegląd wydanych pozwoleń
/ Pexels

Wszyscy posiadacze broni będą musieli się co pięć lat drobiazgowo przebadać - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Jak podaje gazeta, MSWiA planuje zmiany w ustawie o broni i amunicji. – Wymaga tego od nas unijna dyrektywa – uzasadnia resort.

"To nieprawda" – twierdzą miłośnicy broni i uważają, że poprzez zmiany rząd zamierza jeszcze bardziej utrudnić Polakom dostęp do broni palnej - czytamy.

Z zapowiedzi wynika, że mają być gotowe w II kwartale 2021 r. - podaje "Rz"

Dodaje, że projekt przewiduje m.in. okresowy przegląd wydanych pozwoleń na broń w celu stwierdzenia dalszego spełniania określonych warunków przez ich posiadaczy oraz rozszerzenie obowiązku przedstawienia raz na pięć lat właściwym organom orzeczeń lekarskich i psychologicznych na wszystkich posiadaczy pozwolenia na broń.

Dziennik przypomina, że dziś obowiązek ten dotyczy jedynie osób posiadających pozwolenie na broń dla celów: ochrony osobistej, ochrony osób i mienia oraz łowieckich. Zakłada się też wprowadzenie odwołania do wynikającego z dyrektywy podziału broni i amunicji na kategorie A, B i C, gdzie kategoria A to broń szczególnie niebezpieczna.

W odniesieniu do najniebezpieczniejszych rodzajów broni palnej przewiduje się przyjęcie przepisów ograniczających jej posiadanie i nabywanie - czytamy.

lgs/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
carlito1
Boją się dziady! Nie mam wątpliwości że to komuniści udający wiarę w Boga . Broń powinna być łatwiej dostępna ponieważ jak chce się kupić nielegalnie i komuś łeb odstrzelić to nie stanowi to w pl żadnego problemu.... Za to problem jest gdy bandzior może se ja kupić nielegalnie i używać jak chce a normalny Boją się dziady! Nie mam wątpliwości że to komuniści udający wiarę w Boga . Broń powinna być łatwiej dostępna ponieważ jak chce się kupić nielegalnie i komuś łeb odstrzelić to nie stanowi to w pl żadnego problemu.... Za to problem jest gdy bandzior może se ja kupić nielegalnie i używać jak chce a normalny człowiek musi udawać sportowca czy myśliwego .... Do tego rozbrojone społeczeństwo nie jest się w stanie bronić
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
glowny_analityk_bankier_pl
Jak ktoś nie wie czym jest Polska niech odszuka definicję kolonii.

Od 39 roku Polska nie jest niepodległym państwem.Partie ruchy, rządy itd to złudzenia że macie wybór.
redguy
"Wymaga tego od nas unijna dyrektywa – uzasadnia resort" - bzdury. Nasze prawo jest bardziej restrykcyjne niż dyrektywa unijna. Skoro już muszą to niech wprowadzą przepisy "toczka w toczkę" zgodne z dyrektywą a nie tworzą następnego gniota by dokopać ludziom.
zenonn
dotychczasowa kat.A
Załącznik do ustawy z dnia ...2018 r. o wykonywaniu działalności gospodarczejw zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi,bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym(Dz. U. poz. ...)KATEGORIE STRZELECKIEJ BRONI PALNEJI AMUNICJI DO STRZELECKIEJ BRONI
dotychczasowa kat.A
Załącznik do ustawy z dnia ...2018 r. o wykonywaniu działalności gospodarczejw zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi,bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym(Dz. U. poz. ...)KATEGORIE STRZELECKIEJ BRONI PALNEJI AMUNICJI DO STRZELECKIEJ BRONI PALNEJKategoria A (broń której posiadanie jest zakazane z ustawowymi wyjątkami - A6, 7, 8, 91.Wojskowe pociski wybuchowe i granatniki.2.Samoczynna strzelecka broń palna.3.Strzelecka broń palna ukryta pod postacią innego przedmiotu.4.Wojskowa amunicja z pociskami penetrującymi, wybuchowymi lub zapalającymi oraz wojskowe pociski do takiej amunicji.5.Wojskowa amunicja do pistoletów i rewolwerów z pociskami rozprężnymi oraz pociski do takiej amunicji, za wyjątkiem amunicji stosowanej do celów myśliwskich, sportowych lub ochrony osobistej, dla osób uprawnionych do korzystania z niej.6.Samoczynna strzelecka broń palna, która została przerobiona na samopowtarzalną strzeleckąbroń palną.7.Każdy z poniższych rodzajów samopowtarzalnej broni palnej centranego zapłonu:a) krótka broń palna pozwalająca na wystrzelenie ponad 21 nabojów bez przeładowania,b) długa broń palna pozwalająca na wystrzelenie ponad 11 naboi bez przeładowania.8.Samopowtarzalna długa broń palna, którą można zmniejszyć do długości mniejszej niż 60 cm bez utraty funkcjonalności dzięki zastosowaniu kolby składanej, teleskopowej, lub kolbyktórą można usunąć bez użycia narzędzi.9.Każda broń w niniejszej kategorii, która została przerobiona na broń do strzelania nabojami ślepymi, wystrzeliwania substancji drażniących, innych substancji aktywnych lub nabojów pirotechnicznych, lub na broń salutacyjną lub akustyczną.
redguy odpowiada zenonn
Nie twierdzę że wszystko by nam wyszło na plus jak np. wielkość magazynków. Jednak wziąwszy pod uwagę treść dyrektywy i nadgorliwość naszych włodarzy korzystniej dla nas by było gdyby wprowadzili to czego domaga się unia bez swych wydumanych dodatków. Oczywiście gdyby nie rządziły nami miękkie faje na tej dyrektywie Nie twierdzę że wszystko by nam wyszło na plus jak np. wielkość magazynków. Jednak wziąwszy pod uwagę treść dyrektywy i nadgorliwość naszych włodarzy korzystniej dla nas by było gdyby wprowadzili to czego domaga się unia bez swych wydumanych dodatków. Oczywiście gdyby nie rządziły nami miękkie faje na tej dyrektywie można by ugrać znacznie więcej, jednak w obecnej sytuacji nie liczę na zbyt wiele.
prezes_jan
W Polsce uzyskanie pozwolenia na broń jest już bardzo utrudnione i czasochłonne. Kompletnie niezrozumiała decyzja.
redguy
Jak najbardziej zrozumiała. Naczelnik nie lubi uzbrojonych obywateli bo przy dalszym "wprowadzaniu socjaldobrobytu" mogliby się sprzeciwić a łatwiej przegonić ludzi wiedząc że są bezbronni. Ostatnio dołączył do niego Kukiz a ten też nie przepada za bardziej liberalnymi rozwiązaniami odnośnie posiadania broni.Jak najbardziej zrozumiała. Naczelnik nie lubi uzbrojonych obywateli bo przy dalszym "wprowadzaniu socjaldobrobytu" mogliby się sprzeciwić a łatwiej przegonić ludzi wiedząc że są bezbronni. Ostatnio dołączył do niego Kukiz a ten też nie przepada za bardziej liberalnymi rozwiązaniami odnośnie posiadania broni. Tłumaczą to przestępstwami, tyle że nikt nie pisze jaki procent jest popełniany z legalnie posiadanej broni.
talmud
zaczynaja się bać bo jak system pęknie.....LMAO tak samo będzie za wielkim bagnem .....żeby powstrzymać anty anty anty coś tam....LOL
samsza
Nóż to też broń.
Każdy powinien być przeglądany przez naszego właściciela, czyli władzuchnę.
Przy okazji sprawdziłoby się czy chip właściwie funkcjonuje, czy wszystkie szczepienia odbyte...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki