REKLAMA

Szydło: Obniżanie wieku emerytalnego to sprawiedliwość emerytalna

2016-07-01 17:18
publikacja
2016-07-01 17:18

Przywracanie wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet to sprawiedliwość emerytalna - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, komentując akceptację przez rządowy komitet stały prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

/ fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Podczas konferencji prasowej premier Beaty Szydło oraz szefów resortów finansów, rodziny i cyfryzacji padło pytanie o decyzję Komitetu Stałego Rady Ministrów, który pozytywnie zaopiniował poparcie przez rząd prezydenckiego projektu o obniżeniu wieku emerytalnego mężczyzn do 65 lat, a kobiet do 60 lat, bez uwzględniania okresu składkowego.

"Poprzedni rząd odebrał prawo do emerytur paniom w wieku 60 lat paniom i w wieku 65 lat panom bez jakichkolwiek konsultacji. My, kierując się po prostu zasadą sprawiedliwości społecznej chcemy przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego" - powiedziała Szydło, odpowiadając na pytanie, dlaczego rząd decyduje się na "rewolucję emerytalną". Zaznaczyła, że nie jest to "rewolucja emerytalna", tylko "sprawiedliwość emerytalna".

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska dodała, że rząd jedynie opiniuje projekt, złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Z kolei minister finansów Paweł Szałamacha, którego resort opowiada się za powiązaniem obniżenia wieku z okresem składkowym, zastrzegł, że na razie to tylko rekomendacja komitetu stałego, a nie decyzja całego rządu. "Komitet Stały przygotowuje decyzje Rady Ministrów, ale nie jest Radą Ministrów" - powiedział. (PAP)

pś/ bos/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (94)

dodaj komentarz
~zyta
Czytać wypowiedzi Szydło da się.Ale jak słucham gdy mówi zawsze wpadam w depresję
~aga
Pani Szydło to bardzo mądra kobieta jestem dumna że mamy taką Premier i Prezydenta .Może Pani ma depresję i myśli, że wszyscy ją mają.
~CZY-TO-SPRAWIEDLIWIE
NAJGORSZE jest cofnięcie reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci i wnuków wpłatami dla b. zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) i za kilka lat będzie(?) płacz 60 letnich emerytek, że mało dostają po 30 latach ciężkiej (ale słabo płatnej) pracy ? Dla NAJGORSZE jest cofnięcie reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci i wnuków wpłatami dla b. zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) i za kilka lat będzie(?) płacz 60 letnich emerytek, że mało dostają po 30 latach ciężkiej (ale słabo płatnej) pracy ? Dla pań i panów MUSI być jednakowy okres minimalny opłacania składek np. 35 lat BEZ prawa do późniejszego jakiegoś „wyrównywania” emerytur, a wzrosty np. inflacyjne tylko o taki sam wskaźnik dla WSZYSTKICH ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł" zbuntowani młodzi (o ile pozostaną w Polsce !) i starzy "egoiści". Jedni np. będą wściekli, bo chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK socjalny jest tylko JEDEN i już prawie PUSTY - i brak już jest ubeków do zabrania im całych niby "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już nam zapowiedziały, że sp... z kraju, zaczepią się u rodziny i tam zaczną pracę. Nas rodziców będą odwiedzać kilka razy w roku, co strasznie nas ucieszyło. Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże by cofnięto reformę emerytalną bo może być PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OGRABIONYM emerytem ! Może potrzeba interwencji TK i RPO lub Unii ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OGRABIENIU(?), że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Do emerytury ZUS policzy panom tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które jednak ZUS wliczy panom do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie np. 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo sprawiedliwości. Matkom SP powinien doliczać opłacony staż pracy np. 1 rok za dziecko. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a czy władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie byłaby to kradzież - chyba, że po śmierci reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury – ale ja w to nie wierzę ! Jak do emerytury to kobiety mają pracować krócej od panów (zgoda co do matek), a jak wyliczenie emerytury to lata dożycia równe pań i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA i ograbianie ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ? Ew. konieczność 45 lat stażu SKŁADKOWEGO bez względu na wiek jest słuszna, np. dla pracujących po ZSZ, ale broń Boże dla rolników z ich KRUS dotowanego ponad(?) 90 % przez ludność Polski, bo może im wszystkim(?) zaliczą pracę od 16 roku i jako 56-latki pójdą na emeryturę ? Niesprawiedliwość lub niepewność prawa wygania nasze dzieci za granicę, a ja z żoną będę się „cieszył”, że chociaż będą pisać i nas odwiedzać ? Może w emeryturach powinniśmy przyjąć model niemiecki lub kanadyjski ?
~Uczciwy
JAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ ?! Prędzej to może stać się złodziejstwem emerytalnym, gdy chętni pędzą (a nie muszą) po głodowe emerytury, a potem kosztem naszym i naszych dzieci biadolą o stałe dopłaty WYRÓWNUJĄCE ! To skandal ! Emerytury sprawiedliwe TYLKO pod warunkiem, że potem będzie TYLKO procentowa waloryzacja, np.JAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ ?! Prędzej to może stać się złodziejstwem emerytalnym, gdy chętni pędzą (a nie muszą) po głodowe emerytury, a potem kosztem naszym i naszych dzieci biadolą o stałe dopłaty WYRÓWNUJĄCE ! To skandal ! Emerytury sprawiedliwe TYLKO pod warunkiem, że potem będzie TYLKO procentowa waloryzacja, np. inflacyjna o PROCENT RÓWNY dla wszystkich - dla "nieukumatych" wyjaśnienie - masz 500 zł dostajesz 5% waloryzacji = 25 zł podwyżki, a jak masz WYPRACOWANĄ uczciwie emeryturę 5000 zł to te same 5% = 250 zł podwyżki - TO JEST UCZCIWE - KAŻDY ma na chleb, a nie wszyscy zarabiają na szyneczkę !
~Adam
Wiek dla mężczyzn 65 lat dla kobiet 60 lat. Obowiązkowe przejście na emeryturę po osiągnięciu wieku przez przedstawicieli parlamentu. W takiej opcji i prezes by odpoczął i Polacy również.
~miro
pejsy załatwily gojom ofe połączone z pejsatą śmieciówką żeby zapomnieli co to emerytura
~Adam
Martwią się niektórzy - tylko u nas w Polsce jakieś średniowiecze http://almoc.pl/img.php?id=3591
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~smutnebardzoniestety
Bolszewizm tkwi w mózgu, stąd tak duża aprobata dla populizmu, głupoty, okradania tych co jeszcze coś mają i kłamstwa. Bolszewiki 21 wieku przywrócą nam PRL expresem!
~mi
wiek emerytalny i te inne bajeczki to pislam zrobi w budzecie 2020 bo wiemy ze na to nie ma kasy wiec w2019 kiedy popacie na pis bedzie niskie i beda wybory zastosuja kielbase wyborcza taka jak w 2015 stare chwyty kaczafiego !!!!

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki