REKLAMA

Szef NBP: przed USA kolejne wyzwanie gospodarcze

2013-10-02 17:48
publikacja
2013-10-02 17:48

Jak dotąd, wpływ amerykańskich problemów budżetowych na rynki był zerowy - ocenia Marek Belka. Prezes Narodowego Banku Polskiego podkreśla jednak, że przed Stanami Zjednoczonymi kolejne wyzwanie.

Kongres będzie musiał się porozumieć nie tylko w sprawie budżetu, ale wkrótce także w kwestii podniesienia limitu zadłużenia państwa. Jeśli impas w tym przypadku potrwa długo, to Amerykanie i reszta świata odczują tego skutki - uważa Marek Belka.

Skutkiem braku porozumienia Kongresu USA w sprawie przyszłorocznego budżetu jest paraliż administracji centralnej tego kraju. 800 tysięcy urzędników skierowano na przymusowe urlopy, nieczynne są muzea i parki narodowe. Setki tysięcy urzędników administracji federalnej przyszło wczoraj do pracy tylko po to by zabezpieczyć dokumenty oraz pozamykać szafy i biurka. Zostali skierowani na przymusowy urlop bez pewności, że dostaną za to pieniądze.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak&wcześn./sk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ed
co dziennie się modlę by to samo sie stało w Polsce. 1mln urzędasów w jeszcze otwartych parkach. zobaczymy jak wartko łopata machają za 1500zł.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki