Szczurek: Będzie centralny rejestr faktur

Ministerstwo Finansów pracuje nad wprowadzeniem centralnego rejestru faktur, który pozwoli na skuteczniejszą walkę z oszustwami w VAT - poinformował PAP minister finansów Mateusz Szczurek. Jego zdaniem rejestr nie powstanie jednak szybciej niż za rok.

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~Flex

Jeśli wdrożycie to "genialne" rozwiązanie, to będzie można zatrudnić sporo znajomych "fachowców" w odpowiedniej instytucji. Ale w zamian za to dołóżcie prostą nakładkę na program, która po 20tym następnego miesiąca wydrukuje rozliczenie każdego podatnika z poleceniem przelewu wymagalnego VATu. A deklaracje VAT-7 i VAT UE sobie podarujcie. Coś za coś !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~AntyBankier

Kiedy ten Pan w koncu pojdzie do wiezienia za zdrade stanu. Przeciez mogl wywołać kryzys na ktorym stracily by mln polakow.

https://www.youtube.com/watch?v=pXcMbH7bfL4

Proszę obejrzeć

! Odpowiedz
3 3 ~miro

szcur nie długo wróći do nory z której wylazł a reszta szkodników będzie mialą przytulne miejsca w celach

! Odpowiedz
1 8 ~zeflik

Buahahaha! I przyjaciele królika mają pełną bazę klientów wszystkich podmiotów gospodarczych! Baaa, wiedzą nawet po ile kto kupuje i za ile sprzedaje, od kogo i komu!!! Sam pójde na sejm jak to będą uchwalać i Bóg mi świadkiem, że żywy stamtąd nikt nie ujdzie!

! Odpowiedz
3 11 ~firm

Boże!!! Natychmiast odsunąć od władzy tych pasożytów i szkodników! Znowu padna tysiące małych firm, których nie stać na rozbudowane działy prawne i księgowe, a setki tysięcy ludzi pójdzie na bruk. Zostaną tylko korporacje i chyba o to tylko szczytowi chodzi.

! Odpowiedz
3 13 ~scart

A jak to się będzie miało do tajemnicy handlowej, poufności kontraktów itd. Niepowołany dostęp do takiej bazy (np hakera) może rozłożyć firmę jeżeli konkurencja przejmie jej klientów na korzystniejszych warunkach.

! Odpowiedz
3 3 ~Jasko

Nie wiem jak to się ma do tajemnicy handlowej, ale podczas kontroli skarbowej weryfikuje się faktury, więc całkiem takie tajne nie są.

! Odpowiedz
2 6 ~bartek

To mi wygląda na totalną inwigilację, ciekawe czy każda faktura będzie rejestrowana czy tylko te dotyczące znacznych kwot.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.