Szczurek: Będzie centralny rejestr faktur

Ministerstwo Finansów pracuje nad wprowadzeniem centralnego rejestru faktur, który pozwoli na skuteczniejszą walkę z oszustwami w VAT - poinformował PAP minister finansów Mateusz Szczurek. Jego zdaniem rejestr nie powstanie jednak szybciej niż za rok.

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~Flex

Jeśli wdrożycie to "genialne" rozwiązanie, to będzie można zatrudnić sporo znajomych "fachowców" w odpowiedniej instytucji. Ale w zamian za to dołóżcie prostą nakładkę na program, która po 20tym następnego miesiąca wydrukuje rozliczenie każdego podatnika z poleceniem przelewu wymagalnego VATu. A deklaracje VAT-7 i VAT UE sobie podarujcie. Coś za coś !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~AntyBankier

Kiedy ten Pan w koncu pojdzie do wiezienia za zdrade stanu. Przeciez mogl wywołać kryzys na ktorym stracily by mln polakow.

https://www.youtube.com/watch?v=pXcMbH7bfL4

Proszę obejrzeć

! Odpowiedz
3 3 ~miro

szcur nie długo wróći do nory z której wylazł a reszta szkodników będzie mialą przytulne miejsca w celach

! Odpowiedz
1 8 ~zeflik

Buahahaha! I przyjaciele królika mają pełną bazę klientów wszystkich podmiotów gospodarczych! Baaa, wiedzą nawet po ile kto kupuje i za ile sprzedaje, od kogo i komu!!! Sam pójde na sejm jak to będą uchwalać i Bóg mi świadkiem, że żywy stamtąd nikt nie ujdzie!

! Odpowiedz
3 11 ~firm

Boże!!! Natychmiast odsunąć od władzy tych pasożytów i szkodników! Znowu padna tysiące małych firm, których nie stać na rozbudowane działy prawne i księgowe, a setki tysięcy ludzi pójdzie na bruk. Zostaną tylko korporacje i chyba o to tylko szczytowi chodzi.

! Odpowiedz
3 13 ~scart

A jak to się będzie miało do tajemnicy handlowej, poufności kontraktów itd. Niepowołany dostęp do takiej bazy (np hakera) może rozłożyć firmę jeżeli konkurencja przejmie jej klientów na korzystniejszych warunkach.

! Odpowiedz
3 3 ~Jasko

Nie wiem jak to się ma do tajemnicy handlowej, ale podczas kontroli skarbowej weryfikuje się faktury, więc całkiem takie tajne nie są.

! Odpowiedz
2 6 ~bartek

To mi wygląda na totalną inwigilację, ciekawe czy każda faktura będzie rejestrowana czy tylko te dotyczące znacznych kwot.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.