REKLAMA

Szacunkowa wartość negocjowanych umów grupy DataWalk wynosi blisko 19 mln USD

2020-09-30 22:50
publikacja
2020-09-30 22:50
GPW

Obecna wartość tzw. lejka sprzedażowego, czyli szacunkowa wartość negocjowanych umów przez Grupę DataWalk, sięga blisko 19 mln USD - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

W I półroczu 2020 roku grupa DataWalk osiągnęła 5,1 mln zł przychodu ze sprzedaży, co oznacza wynik o 572 proc. wyższy niż I półroczu 2019 roku (0,8 mln zł) i o 46 proc. większy niż wartość przychodów wypracowanych przez Grupę DataWalk w całym roku 2019 (3,5 mln zł).

"Publikując 4 września informacje o wielkości przychodów zakontraktowanych do rozpoznania w 2020 roku na poziomie ok. 15,7 mln zł, przekazaliśmy tylko obraz tego, jak zawarte do tego dnia kontrakty mogą przełożyć się na parametry przychodowe możliwe do osiągniecia w roku bieżącym” – komentuje Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk.

Od tego czasu grupa pozyskała zamówienia z Departamentów Obrony oraz Pracy USA, a wcześniej zawarte kontrakty mają charakter wielopoziomowy i etapowy, co oznacza, że kolejne zakupy zależą m.in. od efektów uzyskanych podczas inicjalnego wdrożenia.

Koszty operacyjne grupy DataWalk w I półroczu 2020 roku wyniosły 9,9 mln zł, tym samym były o 53 proc. wyższe niż w analogicznym okresie 2019 roku (kiedy wynosiły 6,5 mln zł). Jest to efekt procesu budowy zespołu sprzedażowego oraz wdrożeniowego w spółce zależnej, wyższych kosztów amortyzacji zakończonych prac rozwojowych oprogramowania DataWalk, a także wzrostu kosztów usług obcych, związanych z rozwojem działalności grupy oraz prowadzonymi procesami sprzedażowymi.

DataWalk to polska spółka notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć i nieprawidłowości (administracja centralna). (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki