REKLAMA

Suski: Mój profil na Twitterze został zaatakowany przez hakera

2021-01-18 15:40
publikacja
2021-01-18 15:40
fot. Krystian Maj / FORUM

Mój profil w mediach społecznościowych został zaatakowany przez hakera; udało się z tym problemem uporać, zgłoszę podejrzenie popełnienia przestępstwa na moją szkodę - zapowiedział w poniedziałek poseł PiS Marek Suski.

Polityk PiS oświadczył w Polskim Radiu 24, że jego profil na Twitterze został zaatakowany przez hakera, który zamieścił tam "nieprawdziwe treści". Dodał, że udało się z tym problemem uporać - umieszczone przez hakera "treści udało się zablokować i zdjąć".

Suski zaznaczył jednak, że nie odzyskał kontroli nad profilem, nie ma też "dostępu do danych ze skrzynki mailowej, które są mu potrzebne do pracy".

Odnosząc się do zdjęć umieszczonych na jego profilu, zapewniał, że "oczywiście nie zna tej pani". "Nie wiem, czy ta pani zna mnie, pewnie może z telewizji. Ale generalnie ktoś dokonał przestępstwa, i tej pani zrobił chyba większą krzywdę niż mnie" - powiedział poseł PiS.

Suski zapowiedział, że zgłosi do odpowiednich organów podejrzenie popełnienia przestępstwa na jego szkodę. "Nie wiem, czy ta pani zgłosi, ale myślę, że też" - dodał.

Poseł PiS ocenił, że atak na jego profil - umieszczenie tam zdjęć i wpisów - pokazuje, jak włamanie do mediów społecznościowych jest "szkodliwe, bolesne". "Od rana cały czas składam wyjaśnienia różnym swoim znajomym, w mediach, że to nieprawda" - dodał.

Podkreślił, że tego typu zjawiska trzeba zwalczać i ścigać. "To nowy rodzaj przestępstw, których jeszcze niedawno nie było, a dzisiaj są niestety bardzo często" - powiedział Suski.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
tak to jest jak pijany baran ma twittera
5474n
Suski zaznaczył jednak, że nie odzyskał kontroli nad profilem, nie ma też "dostępu do danych ze skrzynki mailowej, które są mu potrzebne do pracy"
--- przewodniczący Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki