Steinhof: Polsce potrzebne jest nowe, silne ugrupowanie o poglądach centrowych

Lider Partii Centrum Janusz Steinhoff jest przekonany, że Polsce potrzebne jest nowe, silne ugrupowanie o poglądach centrowych.

Według niego, rolę taką może spełniać formacja budowana przez lidera Unii Wolności Władysława Frasyniuka, byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego, autora planu naprawy finansów publicznych Jerzego Hausnera i właśnie Janusza Steinhoffa. Wczoraj podpisali oni list intencyjny w tej w sprawie.

Janusz Steinhoff powiedział na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia, że autorów inicjatywy łączy krytyczna ocena sytuacji politycznej w Polsce, walka z rozkwitem populizmu i polityczną nieodpowiedzialnością. Zdaniem lidera Partii Centrum, nowa formacja mogłaby trafić do szerokiej części społeczeństwa o poglądach centrowych.

W uznaniu Janusza Steinhoffa, obecność w budowanym ugrupowaniu Jerzego Hausnera dowodzi, iż był on jednym z nielicznych, dobrych ministrów w rządzie Leszka Millera, którzy chcieli coś zrobić dla Polski. Według Steinhoffa, środowisko SLD nie było jednak zdolne do poniesienia odpowiedzialności za plan gospodarczy Hausnera.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil