REKLAMA

Spółka zależna Ciechu złożyła pozew przeciwko Evatherm o zapłatę ok. 20 mln euro

2023-01-31 21:44
publikacja
2023-01-31 21:44

Spółka zależna Ciechu, Ciech Salz Deutschland, złożyła do Sądu Rejonowego w Magdeburgu pozew przeciwko spółce Evatherm o zapłatę ok. 20 mln euro (wraz z odsetkami i kosztami postępowania) - podał Ciech w komunikacie.

Spółka zależna Ciechu złożyła pozew przeciwko Evatherm o zapłatę ok. 20 mln euro
Spółka zależna Ciechu złożyła pozew przeciwko Evatherm o zapłatę ok. 20 mln euro
fot. Mimmo Chianura / / Bridgeman Images – RDA

Jak podał Ciech, pozew został złożony w związku z nienależytym wykonaniem umowy, opóźnionym oddaniem instalacji oraz problemami pracy instalacji i procesu produkcji w zakładzie soli warzonej Ciech Salz Deutschland (CSD) zlokalizowanym w niemieckim Staßfurcie i uruchomionym w 2021 roku, skutkującymi poniesieniem dodatkowych kosztów przez CSD oraz obniżonym poziomem produkcji soli warzonej w stosunku do poziomu zakładanego przez Grupę Ciech.

"Do dnia niniejszego raportu, pomimo podjęcia licznych prób naprawy instalacji technicznej, w ocenie CSD, wady instalacji nie zostały przez wykonawcę usunięte. Wobec tego oraz wobec braku porozumienia z wykonawcą co do zapłaty roszczeń, CSD podjęła decyzję o złożeniu pozwu. Pozew obejmuje w szczególności roszczenia z tytułu kar umownych za niedotrzymanie terminu wykonania umowy przez wykonawcę, utratę zysku oraz kwoty wydatkowane tytułem wykonawstwa zastępczego" - napisano w komunikacie.

Ciech poinformował, że obecnie zakład wykorzystuje ok. 60 proc. przewidywanych mocy produkcyjnych, na co wpływ mają m.in. opisane problemy techniczne wpływające również na wzrost kosztów produkcji.

Spółka podała, że CSD realizuje aktualnie szereg działań zmierzających do usunięcia problemów technicznych i doprowadzenia produkcji soli warzonej do poziomu pierwotnie zakładanego przez grupę. Według planów działania te mają zostać wdrożone do końca 2023 r.

Równocześnie CSD jest w trakcie podpisywania umów z odbiorcami soli. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kroko1
jak się wykonawca spóźnił i są jeszcze inne konsekwencje, to nie dziwi taki pozew. mam nadzieję,że Ciech otrzyma pieniądze za te wtopy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki