REKLAMA

Sondaż IBRiS: mocna pozycja PiS, spada poparcie dla Hołowni

2020-10-04 10:58
publikacja
2020-10-04 10:58
fot. Jerzy Dudek / FORUM

Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy nie zmniejszyły poparcia dla PiS, osłabła pozycja Polski 2050 Szymona Hołowni – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie portalu Wirtualna Polska i opublikowanego w niedzielę.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się 4 października, do urn poszłoby 51,9 proc. uprawnionych do głosowania. W głosowaniu nie wzięłoby udziału 44 proc. respondentów, z czego 27,9 proc. udziału w wyborach odmówiło w sposób zdecydowany – podała wp.pl.

"Mimo burzliwych i długotrwałych negocjacji w Zjednoczonej Prawicy i sygnalizowanych konfliktach między Zbigniewem Ziobrą i Mateuszem Morawieckim pozycja PiS pozostaje bardzo mocna" – podał portal. Głosowanie na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 41,6 proc. pytanych (w badaniu sprzed dwóch tygodni odsetek ten wyniósł 40,9).

Na drugim miejscu pod względem poparcia znajduje się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,1 proc. respondentów IBRiS (w poprzednim sondażu 22,4 proc.).

Polska 2050 Szymona Hołowni zanotowała spadek poparcia z 11,2 proc. dwa tygodnie temu do 9 proc. w najnowszym sondażu parlamentarnym. Według Wirtualnej Polski "przyczyną obniżenia notowań Polski 2050 może być ogłoszenie przez Hołownię, że to nie on, a Michał Kobosko stanie na czele nowej partii".

Jeśli wybory odbyłyby się 4 października, do parlamentu weszliby ponadto przedstawiciele Konfederacji - 7,5 proc. - i Lewicy - 7,2 proc. głosów.

Poniżej progu wyborczego znalazłaby się Koalicja Polska. Sojusz Kukiz'15 i PSL zyskał poparcie 4 proc. ankietowanych.

Niezdecydowani wyborcy stanowili 8,5 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono 2 października br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

brw/ ozk/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
1a2b
manipulacja w tytule godna goebelsa
demeryt_69
Dlaczego jeszcze nie powstała żadna partia chłopska? Zdecydowana większość społeczeństwa w Polsce wywodzi się z chłopstwa, czyż nie? Nawet dewianci seksualni mieli swojego przedstawiciela, a stanowią jedynie groteskowo nieliczna grupę w społeczeństwie!
grab
41% beztalęć, które żerują na Polsce- PiS.
demeryt_69
"Gdyby wybory parlamentarne odbywały się 4 października ..." - kiedy mają być te wybory?
twojmistrz
Tylko konfederacja! Rośniemy w siłę za kilka lat to będzie ich czas. Trzymam kciuki.
demeryt_69
Jaki jest program tych 'konfederatów'?
grab odpowiada demeryt_69
Modlitwa do kogoś tam...
demeryt_69 odpowiada grab
Oby tylko nie do królewny z Izraela - to już mocno zgrana płyta :)
grzegorzkubik
PIS ma mocną pozycję i jest to oczywiste ale też warto zauważyć, że Konfederacja się wzmacnia. Do przedsiębiorców zaczyna docierać kto jest liberałem. Jest byt który pokazuje się na scenie politycznej i do ludzi trafia ich przekaz. Gdyby tylko nie zwijali tyle o aborcji i podobnych tematach.
born2roll
Chłop, jak mawiał klasyk, to ciemny jest. Ale tak na serio polskie chłopstwo zawsze było antypaństwowe, prymitywne i kierowało się najniższymi pobudkami. Zapytajcie polskiego chłopa czy chce wyjścia z Unii, a potem dlaczego. Inna sprawa, że polskie chłopstwo jest zaniedbane edukacyjnie i etycznie. Oczywiście w kimś Chłop, jak mawiał klasyk, to ciemny jest. Ale tak na serio polskie chłopstwo zawsze było antypaństwowe, prymitywne i kierowało się najniższymi pobudkami. Zapytajcie polskiego chłopa czy chce wyjścia z Unii, a potem dlaczego. Inna sprawa, że polskie chłopstwo jest zaniedbane edukacyjnie i etycznie. Oczywiście w kimś stopniu generalizuję, ale dominuje opisanyprzeze mnie model.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki