REKLAMA

Służba Celna będzie ścigać za grę w zakładach bukmacherskich online

2014-11-06 14:37
publikacja
2014-11-06 14:37
Służba Celna będzie ścigać za grę w zakładach bukmacherskich online
Służba Celna będzie ścigać za grę w zakładach bukmacherskich online
fot. Hemera / Thinkstock / / Thinkstock

Ministerstwo Finansów najwyraźniej zamierza w zdecydowany sposób uporządkować kwestię nielegalnych internetowych zakładów bukmacherskich. Wytypowano już prawie 17 tysięcy osób, które osiągnęły wygrane z gier online i mogą zostać ukarane przez Służbę Celną, która podlega MF.

Jacek Kapica, wiceminister finansów, szef Służby Celnej (FORUM)

Wszczęto już ponad 1,5 tys. postępowań karnoskarbowych przeciwko podejrzanym graczom. 
Wg danych zaprezentowanych niedawno przez Ministerstwo Finansów podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Sportu łączna wartość wygranych osiągniętych przez ścigane osoby to 
ponad 24 mln PLN.

Obstawiający w zakładach bukmacherskich online mają niestety bardzo dużą szansę, że grają
u operatora niezarejestrowanego w Polsce, a co za tym idzie - w świetle polskiego prawa - operatora nielegalnego. Zgodnie z ostatnią analizą zawartą w raporcie firmy doradczej Roland Berger, bukmacherzy online działający nielegalnie mają obecnie już ponad 90 proc. udziału w całym 
rynku i jest ich kilkakrotnie więcej niż tych operujących z licencją (na mocy zezwolenia Ministerstwa Finansów są to obecnie tylko 4 podmioty – Fortuna Online, STS, Totolotek i Millenium).

Wysokość grzywny, jaką mieliby być karani winni jest określona w Kodeksie karnym skarbowym oraz w Ustawie o grach hazardowych W każdym przypadku, oskarżeni będą musieli oddać wysokość wygranej, a dodatkowo ponieść koszty sądowe. Takie nagłe i niezapowiedziane działania organów państwowych z pewnością mogą być sporym zaskoczeniem dla zagranicznych firm bukmacherskich oraz uczestników zakładów online. Na razie Ministerstwo nie ujawnia szczegółowych informacji w tej sprawie.

Uważamy, że przed przeprowadzeniem planowanej przez Służbę Celną akcji identyfikowania i karania uczestników nielegalnych gier hazardowych, wskazane jest przeprowadzenie na odpowiednią skalę kampanii społeczno-edukacyjnej mającej na celu uświadomienie internautom, że korzystanie z gier hazardowych oferowanych poprzez zagraniczne domeny internetowe jest przestępstwem, którego dopuszcza się nie tylko ten, kto oferuje takie usługi, ale również ci, którzy z nich korzystają - proponuje Konrad Łabudek z Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Arskom Group

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~antyrządowiec
teraz to przeszłość, zgodnie z wyrokiem sądu w Płóńsku gracz, zawierający zakłady u zagranicznych bukmacherów nie zostanie ukarany. Sąd orzekł, że „Przy tradycyjnej działalności bukmacherskiej, w ramach której uczestnicy zawierają zakłady wzajemne w kolekturach, określenie miejsca nie nastręcza problemów, natomiast teraz to przeszłość, zgodnie z wyrokiem sądu w Płóńsku gracz, zawierający zakłady u zagranicznych bukmacherów nie zostanie ukarany. Sąd orzekł, że „Przy tradycyjnej działalności bukmacherskiej, w ramach której uczestnicy zawierają zakłady wzajemne w kolekturach, określenie miejsca nie nastręcza problemów, natomiast wątpliwości pojawiają się w sytuacji, gdy osoby zawierają umowy za pośrednictwem sieci internetowej." więcej info na http://www.interbookie.pl/aktualnosci-bukmacherskie-sportowe/nowosci-bukmacherskie/sad-w-plonsku-uznal-za-niewinnego-gracza-hazardowego
~asan
zobaczcie na to: http://www.betyper.com/akademia/17,ustawa-hazardowa
~kowalski
...a to ze ktos wygrywajacy pieniadze u zagranicznych bukow wspomaga nasza gospodarke i pompuje w nia wlasnie te pieniadze wygrane za granica (24 Mln wedlug artykulu) o tym Skarbowka nie mowi - malo tego jeszcze raz drugie tyle chce wyciagnac od graczy jaka grzywne?!!!!!! To dopiero jest kradziez. Na gieldzie tez graja spekulanci ...a to ze ktos wygrywajacy pieniadze u zagranicznych bukow wspomaga nasza gospodarke i pompuje w nia wlasnie te pieniadze wygrane za granica (24 Mln wedlug artykulu) o tym Skarbowka nie mowi - malo tego jeszcze raz drugie tyle chce wyciagnac od graczy jaka grzywne?!!!!!! To dopiero jest kradziez. Na gieldzie tez graja spekulanci - im wolno, ale szary Kowalski nie ma prawa postawic zakladu! Polskie przepisy i tak sa niezgodne z prawem UE!
~LegalGeek
Internauci coraz częściej są obiektem zainteresowania Izb Celnych. To samo dotyczy udziału w "konkursach", które według IC mogą zostać potraktowane jako loteria. W ten sposób zupełnie nieświadomie można wpaść w kłopoty. IC ściga nie tylko organizatora nielegalnej loterii ale także zwycięzców: http://legalgeek.Internauci coraz częściej są obiektem zainteresowania Izb Celnych. To samo dotyczy udziału w "konkursach", które według IC mogą zostać potraktowane jako loteria. W ten sposób zupełnie nieświadomie można wpaść w kłopoty. IC ściga nie tylko organizatora nielegalnej loterii ale także zwycięzców: http://legalgeek.pl/jeden-like-i-zostajesz-hazardzista-lepszy-konkurs-niz-loteria/
~xyz
Ciekawe dlaczego w Polsce mafia nie chce pozwolic na powszechne prawo do posiadania broni(?) :D
~Robert
to jest jaki dramat co oni wyprawiaja. A ludzie dostaja wezwania, bo sa wlascicielami katalogow stron, for internetowych, blogow, itp. na ktorych ktos dodal jakis wpis z linkiem do strony o bukmacherce. Czysta paranoja, chore przepisy i totalnie niemyslacy ludzie je egzekwujacy. Pozwac firme Google, bo przeciez w polskiej wersji to jest jaki dramat co oni wyprawiaja. A ludzie dostaja wezwania, bo sa wlascicielami katalogow stron, for internetowych, blogow, itp. na ktorych ktos dodal jakis wpis z linkiem do strony o bukmacherce. Czysta paranoja, chore przepisy i totalnie niemyslacy ludzie je egzekwujacy. Pozwac firme Google, bo przeciez w polskiej wersji wyszukiwarki jest pelno takich stron a byc ich w indeksie nie powinno. Po prostu absurd i zenada.
~sad
Totalitaryzm ...już człowieku nie możesz zrobić co chcesz z tym co ci po opodatkowaniu wielokrotnym zostanie.Witamy w totalitarnym państwie!Pamiętajmy o wyborach!!!
~bos
juz ode mnie 15 głosów mają mniej ludzie nie widzący problemu, jakim jest 12% podatek od gier. Przecież gdyby nie on to nikt by nie grał w betach przez internet. A przez ten podatek to się raczej u naszych buków nie da wygrac.
~Tom
ja bym chciał przypomnieć "osiągnięcia" kapicy:http://www.bankier.pl/wiadomosc/Minister-ktory-nienawidzi-przedsiebiorcow-3215807.htmlTo wynik działań tego typa:"Tymczasem polskie sądy wciąż uniewinniają właścicieli automatów i nakazują zwrot maszyn i zapłatę odszkodowań. Straty branży (i wysokość ja bym chciał przypomnieć "osiągnięcia" kapicy:http://www.bankier.pl/wiadomosc/Minister-ktory-nienawidzi-przedsiebiorcow-3215807.htmlTo wynik działań tego typa:"Tymczasem polskie sądy wciąż uniewinniają właścicieli automatów i nakazują zwrot maszyn i zapłatę odszkodowań. Straty branży (i wysokość odszkodowań, jakie Skarb Państwa będzie musiał zapłacić) szacuje się już na ponad 8 mld zł."Ustawa wg której kapica chce teraz okradać ludzi jest również niezgodna z ue i skończy się tak samo jak kilka linijek wyżej.http://www.surebety.pl/artykul/ustawa-hazardowa

Powiązane: Afera hazardowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki