Sikorski: zwrócę się o niezbędne środki na przyszłoroczne wybory

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział w środę w Nowym Jorku, że po powrocie do kraju wystąpi o wyasygnowanie odpowiednich środków w budżecie państwa na organizację przyszłorocznych wyborów, by nie powtarzać "fiaska" wyborów samorządowych.

(www.msz.gov.pl)

"Po powrocie do kraju zamierzam zwrócić się do Państwowej Komisji Wyborczej, ale także rządu i odpowiednich komisji, i spróbować znaleźć środki w obecnie procedowanym budżecie państwa na przyszły rok, tak, aby wszystkie potrzeby PKW, jeśli chodzi o informatyzację wyborów przyszłorocznych - prezydenckich i parlamentarnych - zostały na czas spełnione" i "abyśmy tego fiaska nie mieli ponownie" - powiedział Sikorski dziennikarzom.

Marszałek wypowiadał się w Nowym Jorku, gdzie wziął udział w spotkaniu Unii Międzyparlamentarnej Narodów Zjednoczonych, poświęconemu wypracowaniu nowej agendy rozwojowej ONZ po 2015 roku. W swym wystąpieniu Sikorski potwierdził, że Polska zabiega o miejsce niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

System informatyczny, który miał wspomóc pracę organów wyborczych podczas niedzielnych wyborów samorządowych w Polsce, nie zadziałał prawidłowo. Powoduje to opóźnienia w sumowaniu głosów i utrudnia ustalenie wyników wyborów. Do tej pory PKW podała wyniki wyborów (bez dwóch gmin) na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Wciąż nie ma pełnych danych dotyczących wyników wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.(PAP)

icz/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dim

Pytanie dotyczy ilu ludzi pracuje jako konie trojańskie i komu ze swojej pracy składają raporty ?

! Odpowiedz
0 0 ~Kuba

Nieoficjalny Minister Spraw Zagranicznych?

! Odpowiedz
1 2 ~pafcio

to nie chodzi tylko o PKW, chodzi o to, że w agencjach rządowych od 8 lat nie było podwyżek i po prostu nie ma tam fachowców, nie ma informatyków, archiwizowanie, księgowych, speców od bhp. takie wstrzymanie i zamrażania wynagrodzeń jest właśnie strzałem w kolano rządu.

! Odpowiedz
1 6 ~PL

tutaj możecie z wójta Kobylnicy zrobić prezydenta Szczecina, a z Jasia Fasoli prezydenta Warszawyhttp://klk.kbw.gov.pl/kalkulator/20141116/000000/SMD/to nie kwestia braku pieniędzy tylko rozkładu państwa !!!

! Odpowiedz
0 6 ~drwal

a Merkel może zostanie prezydentem Gdańska .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil