REKLAMA

Sasin: Priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne

2021-06-11 06:47
publikacja
2021-06-11 06:47
Sasin: Priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne
Sasin: Priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne
fot. Zbyszek Kaczmarek / / FORUM

Przygotowaliśmy w resorcie aktywów państwowych dwa duże programy, które dotyczą transformacji górnictwa węgla kamiennego oraz energetyki - poinformował w wywiadzie opublikowanym w piątek w "Super Expresie" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin na uwagę, że "wyzwanie w postaci konieczności odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej, mówiąc delikatnie, nie wzbudza chyba nadmiernego entuzjazmu związków zawodowych górników", odparł, "u nas też to nie wzbudza entuzjazmu, ale nie możemy udawać, że nie widzimy, iż w naszym otoczeniu dochodzi do bardzo poważnych zmian. Zamykanie oczu nie sprawi, że +potwór+ zniknie. On jest i musimy się z nim zmierzyć".

"Nie wyobrażam sobie, że uda się to zrobić bez dialogu i porozumienia ze stroną społeczną. Tym bardziej że transformacja górnictwa i energetyki nie jest przecież efektem jakiegoś naszego kaprysu. Wynika to z tego, co dzieje się wokół Polski oraz z zaostrzającej się polityki klimatycznej UE" - dodał.

"Przygotowaliśmy w resorcie aktywów państwowych dwa duże programy, które dotyczą transformacji górnictwa węgla kamiennego oraz energetyki. Procesy te są nieuchronne, więc trzeba je tak przeprowadzić, by nie była to transformacja dzika, a skoordynowana. Priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne. Ale musimy też brać pod uwagę bezpieczeństwo ekonomiczne ludzi, którzy pracują w tych branżach" - poinformował Sasin. (PAP)

oloz/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
samsonn
oni niczego nie zbyduja- za 15 lat bedzie wazna tylko energetyka termojadrowa- a to dla nas bedzie totalnie nie do zbydowania bez calowania po tylku Amerykanow- beda naprawde ciekawe Armagedonowe zjawiska- to dla takich durniow jak my bedzie katastrofa- nalezy nam sie.
samsza
Pan Sasin porzucił sortowanie przesyłek na poczcie, a zajął się bezpieczeństwem energetycznym.
Od razu same sukcesy. W przypadku kolejnych, warto sprawdzać, czy ten pan nie wkłada tam swoich rączek...
pancerowany
Eeeee tam energetyka... ważna jest reforma sądownictwa, wykiwanie Gowina, zeszmacenie Grodzkiego, utrzymanie większości, zbieranie haków, kupowanie wyborców i umiejętne obsadzanie "swoich".
....dolicie o jakiej energetyce.
kasa1979
kupili góry węgla, rozpoczeli budowe elektrowni w ostrołęce, od 6 lat wybierają lokalizacje elektrowni atomowej.... nic nie zrobiliście w tej materii i prawisz człowiecze o bezpieczeństwie energetycznym??? wstyd i sromota ktorego symbolem jest sasin i urzednicy z pcimia (sprawdzcie zarzady, pkn, lotosu) poraża
anty12
Wazne zeby bierny mierny wierny bral za chemy(+) wybudowac elektrownie atomowa 50k miesiecznie. Nic innego dla nich sie nie liczy tylko ichg koryto.
administratorosiedla
Rządzicie już tyle lat - Wy już powinniście mieć te projekty gotowe PRZED rozpoczęciem rządów. Kupujecie wyborców socjalem zamiast reformować kraj. Za te pieniądze z 500+ można było wybudować klika elektrowni atomowych. A wy mówicie o 2040 roku. Do tego czasu energia podrożeje 5x i będziemy ją kupować od niemców,Rządzicie już tyle lat - Wy już powinniście mieć te projekty gotowe PRZED rozpoczęciem rządów. Kupujecie wyborców socjalem zamiast reformować kraj. Za te pieniądze z 500+ można było wybudować klika elektrowni atomowych. A wy mówicie o 2040 roku. Do tego czasu energia podrożeje 5x i będziemy ją kupować od niemców, Czechów i o zgrozo od Białorusi. Dlaczego w PL ludzie ciągle głosują na socjalistów albo na komunistów? Tego nie rozumiem.
langdon25
Energetyka to jedyny sposób na obalenie rządów PiS - górnicze nieroby wywiozą pisuary na taczkach .

Nieudacznicy z KC PiS nie są w stanie zrobić żadnej uczciwej reformy - oni są tylko i wyłącznie mistrzami w propagandzie i kradzieży .

Skoro Sasyn na wyborach zrobił przekręt na 70 baniek to ile wykręci
Energetyka to jedyny sposób na obalenie rządów PiS - górnicze nieroby wywiozą pisuary na taczkach .

Nieudacznicy z KC PiS nie są w stanie zrobić żadnej uczciwej reformy - oni są tylko i wyłącznie mistrzami w propagandzie i kradzieży .

Skoro Sasyn na wyborach zrobił przekręt na 70 baniek to ile wykręci na energetyce ?
70 mld ?
anty12
Plebs tylko tyle oczekuje od nich - propagandy, a jak im udowodnia ze kradna to "Pelo tez kradlo, ale nie dawalo" na bombelka.
darius19
ze nasze bezpieczenstwo energetyczne, to wazna rzecz - kazdy wie. Wyglada, ze jedyna rozsadna (nietrujaca) opcja to energetyka jadrowa. Wydaje mi sie, ze facet "uzasadnia" trucie weglem brunatnym i brak postepu w budowaniu elektrowni jadrowej. Fakt - trudny temat.
anty12
Sasin, idz juz do swojego pokoiku i zamknij sie w nim na wieki wiekow amen. Zalezy Ci tylko na bezpieczenstwie swojego koryta.

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki