REKLAMA

Sasin o sprzedaży części Lotosu Węgrom. "MOL będzie miał marginalny wpływ"

2022-05-24 12:18
publikacja
2022-05-24 12:18
Sasin o sprzedaży części Lotosu Węgrom. "MOL będzie miał marginalny wpływ"
Sasin o sprzedaży części Lotosu Węgrom. "MOL będzie miał marginalny wpływ"
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Pomimo, że mamy świadomość uzależnienia Węgier od surowców ze wschodu, nie znajdujemy w tym usprawiedliwienia; nie akceptujemy polityki premiera Viktora Orbana wobec Rosji i mówimy o tym głośno - powiedział we wtorek wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Wicepremier we wtorek w Interii.pl pytany, czy Polski rząd zabiega o zmianę polityki Viktora Orbana wobec Rosji, odpowiedział: "nie akceptujemy jego polityki wobec Rosji, mówimy o tym głośno". "Pomimo, że mamy świadomość uzależnienia Węgier od surowców ze wschodu, nie znajdujemy w tym usprawiedliwienia" - dodał Sasin.

Jak podkreślił jednocześnie, sprzedaż węgierskiej firmie MOL 417 stacji paliw Lotosu została ustalona przed kilkoma miesiącami. "Pamiętajmy jednak, że z Budapesztem dogadaliśmy się przed wojną w Ukrainie" - powiedział Sasin. Według niego, "na tle całego rynku w Polsce, MOL będzie miał marginalny wpływ".

W sierpniu 2020 r. PKN Orlen podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa i Grupą Lotos dotyczące realizacji transakcji nabycia akcji gdańskiej Grupy, a w konsekwencji przejęcia nad nią kontroli kapitałowej.

PKN Orlen poinformował w połowie stycznia, w ramach wyznaczonych wcześniej przez Komisję Europejską środków zaradczych dotyczących planowanego przejęcia Grupy Lotos, że Saudi Aramco ma kupić 30 proc. udziałów w rafinerii Lotosu, węgierski MOL - 417 stacji paliw Lotosu, a Unimot - bazy paliw.

Jednocześnie koncern podpisał z Saudyjczykami umowy: na dostawy ropy, współpracę w obszarze badań i rozwoju oraz wspólne analizy dotyczące inwestycji w obszarze petrochemii. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ par/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
Mają też świadomość ze wdepną w g ale nie zmienią zdania bo WUC tak zadecydował jak miał rozwolnienie a wtedy ma najlepsze pomysły.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
rrobs133
KE celowo postawiła takie warunki, zeby nie bylo opłacalne sprzedawać, a dla naszych jednak się oplaciło ;-)

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki