Samsung dostał zgodę na testy samochodów autonomicznych

2017-05-02 09:29
publikacja
2017-05-02 09:29

Samsung po ponad roku uzyskał zgodę koreańskich władz na rozpoczęcie testów samochodów autonomicznych. Choć spółka posiada własną linię aut, prace nad systemem będą prowadzone na specjalnie dostosowanych pojazdach marki Hyundai.

Samsung dostał zgodę na testy samochodów autonomicznych / fot. Kim Hong-Ji / Reuters

Koreański minister ds. ziemi, infrastruktury i transportu wyraził zgodę na prace badawczo-rozwojowe Samsunga, mające na celu opracowanie systemu dla samochodu autonomicznego – donosi „The Korea Herald”. Zespół odpowiedzialny za projekt powstał jeszcze w 2015 roku, ale dopiero teraz Samsung może z nim ruszyć wraz z Hyundaiem.

Samsung będzie opracowywał swój pomysł na bazie dostosowanego egzemplarza samochodu dostarczonego przez koncern Hyundai – to on jako pierwszy otrzymał zgodę koreańskich władz na rozwój autonomicznego pojazdu. Samsung również sam prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej – wraz z Renault prowadzi spółkę joint venture Renault Samsung Motors produkującą samochody.

Ministerstwo zajmujące się kwestiami transportu i infrastruktury poinformowało, że pracowało nad uproszczeniem prawa dopuszczającego takie inicjatywy. Według urzędu, rozwój autonomicznych pojazdów przyczyni się do rozwoju przemysłu krajowego. Wśród ułatwień dla producentów, którzy chcą inwestować w takie technologie, zmniejszono liczbę wymaganych pasażerów aut autonomicznych – z dwóch do jednego. Minister dodał, że ciągle odbywają się rozmowy dążące do stworzenia jeszcze korzystniejszych warunków dla takich przedsięwzięć. 

MG

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Dżejms
Piękne zniewolenie nadchodzi z każdej strony. Będzie można kogoś wysłać z samobójczą misją bez pytania czy ma ochotę. Cudne.
~ja
a po deptaku w Nicei sam pojedzie ?
~PasazerNostromo
A bedzie do nich produkowal baterie?
~jaja odpowiada ~PasazerNostromo
baterie na przyczepie 2 T

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki