REKLAMA

Rząd koncentruje się na ratowaniu miejsc pracy

2020-06-05 13:18
publikacja
2020-06-05 13:18

Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ministrami i wiceministrami nakreślił scenariusz działań w związku z tarczą antykryzysową; każdy resort ma koncentrować się na ratowaniu miejsc pracy; został przedstawiony plan inwestycji - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

/ fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Rzecznik rządu zaznaczył na briefingu prasowym w piątek po spotkaniu, że premier w jego trakcie podziękował wszystkim urzędującym ministrem i wiceministrom za pracę w trudnym okresie ostatnich trzech miesięcy - okresie walki z epidemią koronawirusa oraz trwającego kryzysu gospodarczego.

"Priorytetem rządu jest w tej chwili ratowanie gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych i epidemicznych tak, by liczba osób, które zachorują na koronawirusa cały czas była na takim poziomie, który pozwala zabezpieczyć ich życie i zdrowie oraz opiekę w szpitalach" - mówił Müller.

Zaznaczył, że premier nakreślił scenariusz działań rządu na najbliższe kilka miesięcy związanych z tarczą finansową, antykryzysową. "Każdy resort został zobowiązany dzisiaj, aby skupił się przede wszystkim na tym, by ratować miejsca pracy, by wychodzić z kryzysu gospodarczego w sposób jak najmniej negatywny" - podkreślił rzecznik rządu.

Dodał, że podczas spotkania został przedstawiony scenariusz działań inwestycyjnych, którego szczegóły będą ujawnione w najbliższym czasie. "Jedną z dźwigni inwestycyjnych, która ma pomóc w ratowaniu miejsc pracy, są duże inwestycje infrastrukturalne, ale również te mniejsze inwestycje zlokalizowane w poszczególnych gminach czy powiatach" - powiedział Müller.

autor: Marzena Kozłowska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antykomuch
ratują miejsca pracy, głównie w rządzie - widzicie tępe barany jak się kończy wyłączanie gospodarki? Nie znasz się to nie dotykaj, historyki zasmarkane
artur17
Zamiast udzielać dofinansowań powinni się skupić na promocji eksportu. Żadne programy nie pomogą jak nie będzie popytu. Tu jest problem.
wyrobnik
Najważniejsze żeby gotówka dalej płynęła szerokim strumieniem do znajomych i pociotków, Szumowińskich, Misiewiczów itp itd.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki