REKLAMA

Rosyjscy dezerterzy dostaną we Francji status uchodźcy

2023-07-20 20:20
publikacja
2023-07-20 20:20

Francuski krajowy sąd ds. prawa azylu (CDNA) poinformował w czwartek, że status uchodźcy będą mogli otrzymać we Francji dezerterzy z rosyjskiej armii lub Rosjanie uciekający przed mobilizacją, ponieważ "w sposób bezpośredni lub pośredni mogliby (po mobilizacji) popełnić zbrodnie wojenne".

Rosyjscy dezerterzy dostaną we Francji status uchodźcy
Rosyjscy dezerterzy dostaną we Francji status uchodźcy
fot. ALEXEY PAVLISHAK / / Reuters

"Rosjanie uciekający przed mobilizacją na wojnę przeciwko Ukrainie i osoby zmobilizowane, które zdezerterowały, mogą otrzymać (we Francji) status uchodźcy" - napisano w komunikacie CDNA.

Sąd podjął tę decyzję w oparciu o dyrektywę Unii Europejskiej z 2011 roku i wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 2015 roku - podaje AFP.

CDNA, który jest sądem administracyjnym wyspecjalizowanym w sprawach dotyczących statusu uchodźcy, ocenił, że mobilizacja na wojnę Rosji przeciw Ukrainie może doprowadzić ludzi wcielonych do rosyjskiego wojska do popełnienia zbrodni wojennych.

Aby ubiegać się o azyl we Francji na podstawie czwartkowej decyzji CDNA należy dysponować stosownymi dokumentami, lub móc "złożyć szczegółowe i osobiste deklaracje". (PAP)

fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
langdon25
Liczba gwałtów wzrośnie we Francji o 850%
gucio_222
Ja popieram. Pontoniarze będą ich podpalać a ruscy gwałcić i okradać. Przecież na tym polegają wartości europejskie.
carlito1
"Stosowne dokumenty" to se można na bazarze kupić za 100 usd
bartoszw1973
Podobny ruch USA i Kanady i Rosja nie ma armii.
fiat126p
"Aby ubiegać się o azyl we Francji na podstawie czwartkowej decyzji CDNA należy dysponować stosownymi dokumentami, lub móc "złożyć szczegółowe i osobiste deklaracje"

Na Łubiance uczą już agentów na pamięć "szczegółowych i osobistych deklaracji"? Chociaż z drugiej strony - służby francuskie też uchodzą
"Aby ubiegać się o azyl we Francji na podstawie czwartkowej decyzji CDNA należy dysponować stosownymi dokumentami, lub móc "złożyć szczegółowe i osobiste deklaracje"

Na Łubiance uczą już agentów na pamięć "szczegółowych i osobistych deklaracji"? Chociaż z drugiej strony - służby francuskie też uchodzą za dość perfidne.

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki