REKLAMA

Rosja: kolejni obywatele Ukrainy zatrzymani w sprawie o dywersję

2016-11-21 09:43
publikacja
2016-11-21 09:43
Rosja: kolejni obywatele Ukrainy zatrzymani w sprawie o dywersję
Rosja: kolejni obywatele Ukrainy zatrzymani w sprawie o dywersję
/ ingimage

W sprawie zatrzymanych na Krymie obywateli Ukrainy, których rosyjskie służby podejrzewają o dywersję, aresztowane zostały jeszcze dwie osoby - podała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti. Podaje ona nazwiska zatrzymanych: Ołeksij Stohnij i Hlib Szablij.

RIA-Nowosti powołuje się na informacje z sądu w Symferopolu, który nakazał zastosowanie aresztu na okres dwóch miesięcy wobec dwóch zatrzymanych. Według agencji służby ustaliły ich związek z trzema osobami zatrzymanymi wcześniej w listopadzie. "Cała piątka to członkowie jednej grupy dywersyjnej działającej w Sewastopolu" - oświadczył rozmówca agencji.

Stohnija rosyjska agencja nazywa pułkownikiem wywiadu ukraińskiego, a Szablija - oficerem. RIA-Nowosti podała, że zostali oni zatrzymani w zeszłym tygodniu.

W pierwszej dekadzie listopada rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) oświadczyła, że zatrzymała w Sewastopolu członków grupy dywersyjnej Ministerstwa Obrony Ukrainy, którzy przygotowywali ataki na obiekty wojskowe i użytkowe na Krymie. FSB podała nazwiska zatrzymanych - Dmytro Sztyblikow, Ołeksij Bessarabow i Wołodymyr Dudko. Media podały następnie, że Sztyblikow i Bessarabow byli analitykami ukraińskiego ośrodka Nomos, którego siedziba przed zajęciem Krymu przez Rosję znajdowała się w Sewastopolu.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło wówczas doniesieniom o domniemanej przygotowywanej dywersji. Określiło je jako "prowokację przeciwko państwu ukraińskiemu oraz kolejny krok w wojnie informacyjnej".

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki