Ogłoszono skład nowego rządu w Rosji

W Rosji ogłoszono we wtorek skład nowego rządu. W gabinecie premiera Michaiła Miszustina stanowiska zachowali ministrowie obrony i spraw zagranicznych: Siergiej Szojgu i Siergiej Ławrow. Nowych szefów mają m.in. resorty: gospodarki, zdrowia, kultury i sportu.

(fot. Aleksiej Witwicki / Reuters)

Anton Siłuanow pozostanie ministrem finansów Rosji, choć stracił stanowisko pierwszego wicepremiera. Będzie nim teraz Andriej Biełousow, do tej pory doradca prezydenta Władimira Putina do spraw gospodarczych. Zmienił się minister gospodarki: Maksima Orieszkina zastąpi Maksim Rieszetnikow.

Stanowiska zachowają: Szojgu jako minister obrony, szef MSW Władimir Kołokolcew i szef ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew. Z ministerstwa sprawiedliwości odejdzie natomiast kierujący nim dotąd Aleksandr Konowałow. Zastąpi go Konstantin Czujczenko.

Władimir Miedinski nie będzie już ministrem kultury, jego następczynią będzie Olga Lubimowa. Ministerstwem zdrowia pokieruje Michaił Muraszko, a oświaty - Siergiej Krawcow. Ministrem nauki i szkolnictwa wyższego został Walerij Filkow. Paweł Kołobkow odejdzie z ministerstwa sportu, na jego miejsce mianowany został Oleg Matycin.

Nie zmienili się ministrowie: transportu (Jewgienij Ditrich), przemysłu i handlu (Denis Manturow), energetyki (Aleksandr Nowak), rolnictwa (Dmitrij Patruszew). Ministrem ds. rozwoju Dalekiego Wschodu nadal będzie Aleksandr Kozłow, ministrem zasobów naturalnych i ekologii - Dmitrij Kobyłkin, budownictwa - Władimir Jakuszew. Ministrem rozwoju cyfrowego i łączności został Maksut Szadajew, ministrem pracy - Anton Kotjakow.

Stanowiska wicepremierów w rządzie Miszustina otrzymali: Dmitrij Grigorienko, Wiktoria Adamczenko, Jurij Trutniew, Jurij Borisow, Tatiana Golikowa, Aleksiej Owierczuk, Marat Husnullin i Dmitrij Czernyszenko.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 9 znawca_inwestor

Putin nie był zadowolony z Medwiediewa, więc go zwolnił. Ławrow to profesjonalista, natomiast dziwne że szef MON nie został wymieniony - ten jest słaby.

! Odpowiedz
23 7 ajwaj

Gen. armii Shoigu jest profi
Kiedy po demontazu Rosji przez Gorbaczowa, prez. Putin zbieral choc dywizje przeciw "demokratycznych obcinaczy glów" z kasa "zachodu" w Kaukazie. Shoigu pokazal klase.
Podobnie przezrut 300 000 armi na cwiczenia z Chinami Wostok, Venezuela itd. Bez litosci tepi i zamyka nawet wysokich oficerów co kradna jak wszedzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 4 teofil

Jeśli tak genialnie, to gdzie aplikować?

Kreml chce kupić. Dadzą kredyt? Mam wkład własny. :)

! Odpowiedz
15 10 ajwaj

Tam jest tysiace polskich firm
pogadaj, dadza adresy

! Odpowiedz
6 3 teofil odpowiada ajwaj

Zdjęcie Ławrowa to odnośnie tysiąca polskich firm...?

! Odpowiedz
16 9 ajwaj odpowiada teofil

nie ma zwiazku
to MSZ Minister Spraw Zagranicznych - w wolnej chwili zrobili pokój teraz w Libii,
wojna od 02.2011 rozpacz u podzegaczy wojennych

! Odpowiedz
33 13 ajwaj

""zachowali ministrowie obrony i spraw zagranicznych: Siergiej Szojgu i Siergiej Ławrow""

- po w Rosji jesli któs z zagranicy nie rozmawia z MSZ Lavrowem, do akcji wchodzi MON gen. armii Shoigu :)

Zmiany sa duze, pozbyli sie flirtujacych z "zachodem". Centra wladzy przesuniete do Azji. Rynek robi rekordy. OK dla inwestorów tez. z zagranicy np. Polski - Rosjanie ze Slowianskich krajów lubia, dla ludzi takze. Gwarancje inwest. rzadkie w swiecie 6 lat bez zmian. 20 lat przy duzych inwestycjach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 11 ajwaj

Poprzez przejscie na jedyna w swiecie nowoczesna bron > 80%, maja wolna kase.dla ludzi. Podnoszenie realnych plac, rewaloryzacje, zasilki dla rodzin-dzieci itd.
Hyper-sonic Kindzal, Avangard, Posejdon, S-500, Sarmata itd. sa tuzo tansze, ale bez konkurencji = nie do obrony. Robia dalej nowe bronie, tylko, ze za ulamek kosztów "zachodu"
Np. roboty w Syrii zastepuja wiecej zolnierzy i jak po ataku na bazy teraz w Iraku, nie musza byc wysylane do szpitala np.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 8 ajwaj odpowiada ajwaj

Tu np. radar widzacy F-35 nawet w Iranie - Azji, Europie (cós widzialny F-35-król jest nagi:)),
w USA zapowiedziel (podejrzeli?) nowe MIG-41, SU-60
nowe uzbrojenie, da calkiem nowego SU-57
lodzie podwodne 5. pokolenia (cós jak korweta Gawron...prawie):)
zabójcy lotniskowców - maja tez Indie, czy Chiny
lasery Pereswiet (oszczedny - pradu jak mocna latarka)
Sami Rosjanie siekna hyper-sonic mimo, ze nikt nie ma itd.itp.

https://rg.ru/tema/sila/vooruzhenie/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil