Rekrutacja online sposobem na epidemię

2020-03-26 15:41
publikacja
2020-03-26 15:41

Część firm soi przed dylematem, czy w czasie epidemii koronawirusa prowadzić spotkania rekrutacyjne. W odpowiedzi na takie potrzeby portale ogłoszeniowe i agencje pracy wprowadzają możliwość przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej online. 

/ fot. illpaxphotomatic / Shutterstock

- Wiele działów HR nie może pozwolić sobie na odkładanie procesów rekrutacyjnych na bliżej nieokreśloną przyszłość. Niezależnie od tego, czy przerwa w płynnych, „fizycznych” działaniach HR będzie trwać kilkanaście dni, kilka tygodni czy dłużej, pracodawcy potrzebują narzędzi umożliwiających utrzymanie, w największym możliwym stopniu, sprawności bieżących aktywności rekruterów. W krótkiej perspektywie więc np. Skype czy Google Hangouts są szybkim rozwiązaniem, pomagającym w zarządzeniu zmianą. Jednak w długiej perspektywie warto zadbać o spójność wykorzystywanych narzędzi i ich dopasowanie do celów HR. Można się więc spodziewać, że coraz więcej firm zajmujących się rekrutacją online będzie pilnie wprowadzać nowe możliwości dla klientów, dodatkowo wspierające rekruterów w nowych okolicznościach - mówi Łukasz Marciniak z grupy Pracuj.

Pracuj.pl wprowadziło na swojej platformie opcje "Spotkań Rekrutacyjnych" dla każdego pracodawcy, który wystawił ogłoszenie w serwisie. Jak czytamy w opisie usługi, rekruter może zaaranżować wideokonferencję, klikając w profil kandydata i wypełniając formularz zaproszenia, który zostaje automatycznie wysłany do aplikującego wraz z wygenerowanym linkiem do wideokonferencji.

Podobnie działają obecnie agencje pracy. Dla przykładu Randstad umawia spotkania online po telefonicznym potwierdzeniu. Przyszli zatrudnieni otrzymują link w celu połączenia się z konsultantem i przeprowadzania rozmowy.

Podobnie sprawa wygląda w Adecco, biorąc pod uwagę np. pracę w centrach dystrybucyjnych Amazona. "Podczas rozmowy zostaniesz zaproszony na wirtualne spotkanie z naszym konsultantem. Jak to dokładnie wygląda? Zostanie Ci przesłany link do wejścia na stronę z dostępem do spotkania. Wpisujesz swoje dane logowania według wcześniej podanej instrukcji. Bierzesz udział w spotkaniu online, na którym dowiadujesz się, na czym polega praca w Amazon. Po naszym wirtualnym spotkaniu skierujemy Cię na badania medycyny pracy, które zostaną przeprowadzone wg obowiązujących norm bezpieczeństwa" - czytamy na stronie Adecco. 

WS

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ravauw
Ile firm w niepewnym czasie szuka pracownikow? Lepiej poszukac ich za 2-4 msc, bedzie ich wiecej na rynku, beda tansi, a dodatkowo bedzie mozna zrezygnowac z monday pizza, wtorku z ciastkiem, srody z joga, owocowego czwartku, i krotszego piatku. Znowu nastanie rynek pracodawcy, Januszexy juz zacieraja rece, o ile przetrwaja....
koronnyargument
Januszexy to sól naszej biznesowej ziemi. Oni nawet z g. ulepią biznes, który im sfinansuje leasing drogiej fury.
ravauw odpowiada koronnyargument
zgadzam sie w 100%

mesio na lizingu to niczym korona na głowie!
specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada ravauw
juz niedlugo - leasing tez jest zalezny od stop procentowych a te do konca roku pewnie beda 10% Januszexy z mercedesow sie przesiada na tramwaje
zops odpowiada specjalnie_zarejstrowany1
Czy lokalne abw chce się bawić z Panem senatorem magnesami neodymowymi? Prosimy zjechać tym tramwajem na bok.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki