Rekomendacja U: Polisy mogą zdrożeć

redaktor Bankier.pl

- Potrzebujemy, żeby więcej Polaków się ubezpieczało: w tej dziedzinie wleczemy się w ogonie Europy. Jednak nowe rekomendacje KNF mogą spowodować, że koszty polis wzrosną - komentuje Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych ZBP.


Rekomendacja U: Polisy mogą zdrożeć

Start odtwarzacza ...

24 czerwca to ważny dzień dla polskiego rynku ubezpieczeniowego i banków - dzień opublikowania przez KNF Rekomendacji U i zaleceń dla firm ubezpieczeniowych. Większość wskazówek Komisji pozostanie niewidoczna dla klientów. Od 1 kwietnia 2015 otrzymają oni jednak lepszą informację o produktach ubezpieczeniowych, a także o swoich prawach i obowiązkach związanych z polisą. To dobre posunięcie: ubezpieczamy się zdecydowanie za rzadko.

Inaczej sprawa wygląda z punktu widzenia banków i firm ubezpieczeniowych. Dziewięć miesięcy na wprowadzenie nowych zasad i dokonanie zmian w systemach informatycznych dyrektor Jeziolewicz określa "kaskaderskim" - to chociażby potrzeba renegocjowania praktycznie każdej umowy między instytucjami finansowymi w sektorze.

Jeżeli banki i firmy ubezpieczeniowe - przy okazji zmian zaleconych przez KNF - przesuną ciężar sprzedaży z polis grupowych na ubezpieczenia indywidualne, ceny mogą wzrosnąć, szczególnie w przypadku produktów bankowych związanych z ubezpieczeniem. To tworzy ryzyko, że część klientów z powodu wysokich kosztów polis znów znajdzie się poza rynkiem.

Michał Kryński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Łukasz

Skandia, AXA, Generali, Europa, Aegon...Mając pewność jakości świadczonych usług, nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, sądowych czy egzekucyjnych. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych związanych z zalożeniem sprawy. Nasze wynagrodzenie uzyskujemy tylko i wyłącznie po odzyskaniu dla klienta odszkodowania.kancelariavanhagen@gmail. comwww.oddajciemojepieniadze.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~lol3

gdyby przez ostatnie 20 lat nie było ciągłych problemów z uzyskaniem odszkodowania to i branża by się lepiej miała. No ale zyski miliardowe trzeba przecież mieć. Jak jest pożar w mieszkaniu w Niemczech to firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie w ciągu tygodnia. Jak jest pożar w mieszkaniu w Polsce to ta sama firma (tylko ze słowem "Polska" w nazwie) powołuje swoich biegłych i prawników, którzy po miesiącu "badań" stwierdzają, że zgodnie z art. xx OWU budynek ma być użytkowany zgodnie z ustawą Prawo Budowlane i co 5 lat ma mieć sprawdzoną instalację elektryczną. No i nawet jak była sprawdzona to okazuje się, że osoba która to sprawdzenie zrobiła nie miała odpowiedniego papierka uprawniającego do badania (uprawnienia miała, ale papierek był nieaktualny) albo na protokole z badania brakło jakiegoś "ważnego" słowa. No i kończy się odmową wypłaty. To tylko przykład, który znam, ale tego typu sytuacji są tysiące. Nawet ktoś biegły w branży często nie wie jakie "tylne drzwi" zostawili prawnicy byle tylko TU nie musiało wypłacać kasy kiedy im to akurat nie pasuje

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~zapodajew

dobrze! złodziei ściga Policja, firmy ubezpieczeniowe ściga KNF, różne formy działalności, ale analogia całkowita

! Odpowiedz
1 3 ~asertwny

Dlaczego Polacy nie chcą polis ubezpieczeniowych ?Otóż zwyczajnie się one nam nie kalkulują !!!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne